Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi mulasztotta el a psoryasis-t?

Mi mulasztotta el a psoryasis-t?

Figyelt kérdés
Tartom a gm diétát, külön vágódeszka, külön főzés stb... most kezdem a lm diétát, mert màr azt sem bírja a gyomrom... mit hagyjak még el?

2020. máj. 24. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki mondta neked, hogy ezektől elmúlik? Nézd le, de nagyon. A psorinál soha nem lehet tudni, hogy mitől múlik el, de sajnos az esély arra nagyobb, hogy nem múlik el. Minden pikkelysömörös topik azon hozzászólások között oszcillál, hogy

- valami bármi nekem használt

- valami bármi nekem nem használt

Bár mindig vannak magabiztos termékgyártók/hirdetők. De hát ők is csak azt hiszik, hogy ha ez X-nek használt, akkor Z-nek is fog. A 80-as években volt egy magyar találmány, arról az állam is azt hitte, hogy nagyobb sorbanállás lesz, mint a kenyérért az ostrom alatt, kellett regisztrálni, és a gyógyszertárakat fel akarták szerelni egy külön számlázó célkészülékkel, aztán ehhez képest annyinak nem használt, hogy pár év alatt a gyártása is megszűnt (bár alighanem az is közrejátszott, hogy ezt 300 Ft-ért adták, a 2 Ft-os levél aszpirin korában).

Bocsánat.

2020. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mióta tartom a gm diétát, javult, van hogy napokig nincs is.

Tegnap sminkeltem és hulla is vagyok ma, persze ez is közrejátszik.


Én biztos vagyok benne, hogy VALAMI okozza. Olyan nincs, hogy a semmitől olyan az ember bőre, amilyen... :D

A durva aknésodásnak is 1000 meg egy oka lehet, nem az, hogy szimplán csak kijött, mert miért ne...?

2020. máj. 24. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem fog elmulni, ez egy autoimmun betegseg. Stresszre jön ki a leginkabb, a holt-tengeri so nagyon jó rá, illetve valamiért a Palmolive tusfürdő
2020. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy autoimmun betegség.

Köszi, hát nem tudom, az arcom (főleg a szemem körül) nem szeretnék sót használni, tusfürdőt meg végképp nem. De köszönöm!

2020. máj. 24. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A génekre is rá tudunk már mutatni, melyeknek hibái okozzák a hajlamot. Kijönni meg bármitől ki tud, a legegyszerűbb a mechanikai hatás a bőrre, könyökölés,m térdelés, mindig vizesen hagyott terület törölközésnél, és természetesen bármi, ami megterheli valamilyen szempontból a szervezetet, lelki, vagy fizikai hatás, boldogtalanság, alkoholizmus, gluténérzékenység is, persze. Egyes szerzők azt a törvényszerűséget vélik felfedezni, hogy a pikkelysömörhöz vagy ekcémához általában társul allergia vagy asztma (itt is kérdés, esetleg egyik hozza ki a másikat, és akkor melyik).

Olyan embertől még nem olvastam nyilatkozatot, aki állandóan a hóttengerre járt volna, aki egyszer volt, azoknak általában az a tapasztalata, hogy oké, elmúlik, aztán újult erővel jön vissza. Az itthon kapható sóra meg még senkit nem olvastam, hogy attól elmúlt volna. A 9-esekben vagy ötfajta holt-tengeri iszapos-sós szappan jelent meg kozmetikusoknál, mindegyik szépen elhalt, mert nem vették, gondolom azért, mert nem használt. Egyébként olyant is hallottam, hogy naponta fél órát kell üldögélni egy fél kiló konyhasós fürdővízben, merthogy valakinek attól is elmúlt. Hasonló a sóbarlang, az is használt egyszer valakinek. Még bőrgyógyásztól is hallottam olyant, hogy avas szalonnabőrrel kell dörzsölgetni. A karácsonyi kirakodóvásáron előjön a sheavaj. Ésígytovább, végtelen sorban. Hát, sömörös ezeket mind kipróbálhatja, meg még azt a ezer kenőcsöt, olajat, krémet, satöbbi, de elég sokáig kell egyet gyűrni, míg ki lehet mondani, hogy talán próbáljunk mást.

Éppen egy nekem is használ, ez a Sorion, de mióta egyszer testápolóval megjártam a szemem környékén (valamivel be akartam kenni, mert égett, aztán kötőhártyagyulladásom lett :D ), oda ezt nem ajánlom.

2020. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Akkor inkább nem használok semmit, de az arcomra nem kenek olyat, ami nem oda való. Máshol meg nincs... vagy csak nem vettem észre, nem tudom.

2020. máj. 26. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Picit félre vagyunk vezetve, kérdező. A gluténmentes ételekben csak gliadin nincs, míg valójában több mint ötvenféle glutén létezik.

A psori viszont nem a gluténtől indul be. Vagyis attól, de utána már bármitől. A glutén az áteresztő bél szindrómát okozza, és onnantól nagyon sokféle fehérje beindíthatja. Leginkább a hüvelyesek, a tej, a burgonyafélék, stb.

2020. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy egy autoimmun betegség.

Viszont azzal is, hogy a helytelen életmód tudja fokozni.

2020. aug. 19. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!