Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit lehetne ezzel tenni?

Mit lehetne ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Poralergiám van évek óta, de kb 3-4 éve annyira erős lett, hogy egész évben, minden egyes nap (na jó, egy hónapban talán 3 napon nincs bajom), a napnak legalább a felében, háromnegyedében kint van az allergiám. Fáj az orrom, a homlokom. Szúr, csikíz és piszkálja az allergia. Folyton fújom az orrom, kb 2 nap alatt elmegy egy 100-as zsepi...nonstop tüsszögök, sokszor annyira rossz, hogy elsírom magam már kínomban.Viszket a szemem (ez nem minden esetben), vörösre vakarom sokszor.

Voltam kétszer maszek dokinál, először mometason sandoz orrsprayt ajánlott, nem lett jobb (kb 2 éve használom, most hagytam abba, semmit nem segít), másodjára ugyanezt a sprayt mondták...

Voltam kórházban is fül-orr gégészeten, ott annyit megállapítottak, hogy bevan gyulladva az orrkagylóm, használjam a mometason sandozt és mossam minden reggel meleg vízzel az arcom.


Nos, semmi nem segített, próbáltam gyógyteával (lándzsás utifű levél), inhaláltam is, ezzel néha enyhül, de nem minden esetben.

A szobámat sűrűn takarítom a por végett! A lakás többi része is sűrűn van takarítva.


Nem tudom már mit tehetnék...


19/L



2020. máj. 25. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne venni valamilyen levegőtisztító berendezést a szobádba (legalább)és meg kén próbálni a Diprophos injekciót. A legtöbb allergiás betegnek fél évente beadva tünetmentességet hoz. Nem adják gyakran,mert ez egy streoidos injekció,aminek vannak mellékhatásai,de szerintem egy steroidos orrspray éveken át tartó használata ugyanolyan káros.
2020. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valami allergia elleni gyógyszer esetleg? Vagy szedtél / szedsz csak nem említetted?

Sajnos a te esetedben nem hiszem, hogy az orrspraynek már bármilyen pozitív hatása lenne. Sőt. Ahogy az előttem szóló is mondta, az éveken át tartó használat - akármilyen orrsprayből - nagyon sok negatív mellékhatással járhat.


Viszont én hagynám a steroidos injekciót.

Közvetlen környezetemből tudom, hogy mit okozhatnak a steroidos gyógyszerek. Például egy gyógyíthatatlan betegséget, amit csak kezelni lehet, egy életen át tartó gyógyszerszedéssel. Remélve, hogy nem fog később romlani, és közvetlenül veszélyeztetni az életet.


Nyilván én nem vagyok orvos, ez csak az én véleményem.

2020. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!