Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szülés utàn fellàngolt a...

Szülés utàn fellàngolt a poratka allergiàm. Örökre így marad?

Figyelt kérdés
Szülés utàn kezdôdött a folyamatos éjjeli tüsszögés,orrfolyàs,éjszakai màsfél,kètóràs rohamokban jön. Pedig nem olyan règi a matrac. 3 hónapot vàrtam,hàtha elmúlik szülés utàn ès helyreàll az egyensúly. De nem. Màr 0-24 ben teljes orrdugulàs,tüsszögés,napi 1 óràn àt kaptam levegôt,mikor a babàt levittem sètàlni a lakàsból. Mióta antihisztamint szedek,jól vagyok. Próbàlkozom elhagyni,de azonnal jönnek a tünetek teljes orrdugulàs,mintha betömnèk az orrom és megfulladok úgy èrzem. Örökké gyôgyszert kell szednem tèlen nyàron? Bírja ezt a màj? Vagy olvastam immun teràpiàt,de az is egy èvig tart,mire kialakul a hozzàszokàs. Írjatok valamit,el vagyok keseredve. :(

2020. máj. 29. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az tőled függ. Ha nem szennyezed tovább a szervezeted helytelen táplálkozással, az pár héten belül rendbe jön. És ha még azt megsegíted pl.

https://www.youtube.com/watch?v=4TanVgeEqcU&t=241s

https://www.youtube.com/watch?v=djwa69MV7cg&t=636s

2020. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj ugyan. Komoly valaszt szeretnek. En ebben nem hiszek,ne haragudj :(
2020. máj. 29. 07:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Senki nem lenne allergias,ha ez igy mukodne,nem gondolod? Csak megiszok par teat,sajnos az immunrendszer mas teszta.
2020. máj. 29. 07:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én évekig nagyon szenvedtem a poratka allergia miatt, folyton be volt nekem is dugulva az orrom, borzasztó kellemetlen volt, asztmás is lettem, már olyan szinten voltam, hogy az élettől is elment a kedvem... Szerencsére sikerült találnom egy jó pulmanológust, azt ajánlotta, hogy ne igyak tejet többé meg persze száműzzek a környezetemből minden szőnyeget, kárpitot, amit csak lehet, az ágyneműket hipoallergénre cseréltem, van olyan is, amit nagyon magas hőfokon lehet mosni, szinte ki lehet főzni, nem marad meg benne a poratka, amit nem tudsz kimosni, érdemes betenni a fagyasztóba, attól is elpusztulnak. Valamint lehet kapni poratka elleni spray-t is. Ezeket nem tudom használod-e. Nagy teljesítményű porszívó, abból is van olyan, amit kifejezetten allergiásoknak találtak ki, mindenképp HEPA szűrőset érdemes választani. Ha ezek nem haszálnának, akkor tudok ajánlani egy orrspay-t, ami nem olyan káros, mint ha hisztamint szednél és nekem komolyan évekig nem szelelt az orrom, ettől viszont már másnap semmi bajom sem volt, Avamys a neve, nekem szó szerint életet mentett, csak orvos írhatja ki. Egyébként én bizonyítottan poratkára vagyok allergiás, mégis amikor a nyírfát kivágták a házunk előtt sokat enyhültek a tüneteim, pedig arra elvileg nem is voltam érzékeny. Szóval ilyesmin is érdemes lehet gondolkodni, nem-e most valami más is közrejátszik a tüneteid felerősödésében. Allergia tesztet annyira nem ajánlom, mert amikor az ember így benne van a dologban, akkor mindenre bejelez, én legalábbis ezt tapasztaltam, az immun terápiáról pedig nem hallottam sajna jókat.
2020. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a tejet azért nem ajánlotta az orvos, mert szerinte az emberek nagy százaléka rejtetten laktóz érzékeny, ekcéma és allergia formájában mutatkozik náluk. Ez nem tudom mennyire igaz, én nem bírom ki tejtermék nélkül, de a többi dolog nekem bevált. :)
2020. máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Laktoz erzekeny vagyok,csak mentes sajtot es joghurtot eszem,tejet nem. Szonyeg fuggonyt nelkul nem szeretnek elni,nem komfortos egy csupasz szoba.:( A matrac huzatot sikerult szetcipzarolni,2 darabba,mar mosom. Robotporszivo megy surun,de en az agyat erzem gyenge pontnak. Bar marciusban mar a nappaliban,a lakas minden pontjan 0-24 ben eros tuneteim voltak. Gyogyszer nelkul kibirhatatlan. Koszi a tippeket. Ugy szeretnem ha elmulna,hiszen szules elott semmi bajom nem volt,en nem akarok fulladni,meg taknyolni egy eleten at,ebbe bele lehet orulni.
2020. máj. 29. 07:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Poratka elleni spray vegyszer,nem merem,mert a gyerekekkel ,babaval alszom egy szobaban,csak kulon agyban,igy nem szeretnek ilyet permetezni. Raadasul a lanyom kruppos,neki magas paratartalom kene,hidegparasito, nekem meg szaraz levego,mert a nedves kedvez a poratkaknak. Ordogi kor.
2020. máj. 29. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!