Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Halvány piros kicsi kiütések...

Halvány piros kicsi kiütések jelentek meg a nyakam alatt a mellkasomon. Nem viszket, és nincs "kitüremkedve". Lehet ez a nap miatt?

Figyelt kérdés
Egy hosszabb túrán vettem részt, és eléggé sütött a nap.

2020. jún. 28. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Allergia, lehet naptól, ételtől, vegyszertől, ékszertől stb.
2020. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként napok óta azt szajkózzák, hogy brutál erős az UV-sugárzás, szóval 10 és 15 óra között nem szabad napra menni vagy csak a legmagasabb faktorú krémmel bekenve.
2020. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ez allergia gyanús. Nekem is hasonlóan jelenik meg. Ez ételtől kezdve, pollenig bármi lehet. Mivel túráztál, én valamelyik növényre gyanakodnék. Alaposan mosakodj le folyó vízzel, hátha enyhül.

Nekem a frissen vágott fű mellett szokott ilyen lenni a lábam. Bő vízzel lemosom, 1-2 óra múlva, de legkésőbb másnapra elmúlik. De mindenképpen enyhül, már a zuhany után.

Amit még tudok, hogy a patikában vannak vény nélküli antihisztaminok, direkt kiütésre kérd. Nekem használ.


Sajnos hiába voltam vele orvosnál (mondjuk sztk-ba), de nem találtak semmit.

2020. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kirándulni 15 óra fele mentünk, kicsit megbarnultam, de nem égtem le.


Értem, nem hiszem hogy étel, mert csak péksüteményt ettem, amit heti szinten szoktam. Valószínűleg pollen miatt, mivel mentünk át réteken.


Az a furcsa hogy egyáltalán nem viszket. Meg hogy nem a lábamon van, hanem a mellkasomon.

2020. jún. 28. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Stressztől is kijöhet - valami ellen lázad a tested, amit elfojtasz magadban.
2020. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!