Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mekkora a valószínűsége hogy...

Mekkora a valószínűsége hogy szúnyogcsípéstől anafilaxás sokkot kapjak?

Figyelt kérdés
Már tavaly éreztem hogy nem bírom a szúnyog csípéseket sokkal jobban viszket mint a környezetemben másnak stb.. múlt héten elmentünk egy erdei túrára ahol kb el sírtam magam annyira csíptek, és úgy jöttem ki hogy Szó szerint az egész lábam tele volt csalánkiütéssel. Akkor jöttem rá: ez sajnos allergia. Bevettem az antihisztamint, 2 órára rá elmúltak a kiütések. Azóta hála Istennek ilyen extrém tunetem nem volt de akarva akaratlan csípték ezek a dögök és nagyon nagy sebeket ejtenek és nagyon viszket. Azt olvastam az anafilaxiát javarészt rovarcsîpések okozzák meg étel. (Bár inkább a mèh és darázscsípést írta a net) szóval picit félek mert hiába a szunyogriaszto amivel telespriccelem magam Állandóan esznek ezek a dögök. Nagyon nehéz őket elkerülni mert egy ételallergia esetén egyszerűen csak nem eszem olyat de minden tele van szúnyoggal.
2020. júl. 2. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

"akarva akaratlan csípték ezek a dögök és nagyon nagy sebeket ejtenek"

"nagyon nagy sebeket ejtenek"

"nagyon nagy sebeket"

Ez nem a Jumanji.

"Azt olvastam az anafilaxiát javarészt rovarcsîpések okozzák meg étel."

Rosszul olvastad, vagy nem olvastál el mindent.

"és úgy jöttem ki hogy Szó szerint az egész lábam tele volt csalánkiütéssel"

Miből gondolod, hogy a szúnyogcsípéstől?

2020. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Évtizedek óta allergiás vagyok rá, 100-200Ft-os méretű dagadás egy csípés, és hetekbe kerül, míg elmúlik. Nem hiszem, hogy lenne félni valód.
2020. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!