Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet a féloldali orrdugulá...

Mi lehet a féloldali orrdugulásom hátterében?

Figyelt kérdés
Már kisgyerek korom óta szenvedek ezzel a kellemetlen jelenséggel. Gyerekként nagyobb volt picit a mandula de nem lett kiszedve, ám idővel ezt kinőttem. Most pedig 4, 5 éve (most vagyok 19) MINDIG valamelyik orlukam be van dugulva. De elég változatos ugyanis valamikor az egyik teljesen tiszta a másik meg totál dugul ami azt jelenti hogy befelé semmi ha még fulyom akkor rotyog, mintha tele lenne de kB semmi nem jön ki. Viszont ha oldalt fekszek az ellentétes oldalon akkor előbb, utóbb kitisztul és átmegy a lenti orlukba. Olyan nem nagyon van hogy mindkettő teljesen tiszta, van hogy jobb de ha megfázok akkor folyik és akkor egyik sem használható. Ez gyakorlatilag a szám és a közérzetem rovására megy, mert a szám kiszáradt és berepezedik a közérzetem meg nem jó mert nem kapok levegőt. Voltam allergia vizsgálaton, itt kiderult hogy a parlagfűre vagyok allergiás erre szedek lordestint. Ja meg csak kis plusz infó hogy az éppen bedugult otromba ha belenyulok akkor érezni és látni is hogy a belső orrluk be van szűkülve, olyan mintha össze lenne tapadva az egész. Nem tudom mi lehet? Polip, vagy akármi de jó lenne vele valamit kezdeni. Ha van még valami ami fontos akkor azt hozza írom de mos tenni jutott eszembe.
2020. júl. 31. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg reggelente annyi, hogy lefojik a váladék a torkomra és az első 1, 2 órában marja és nyeléskor fáj, kicsit mar.
2020. júl. 31. 22:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló érzetem van, nem tudom miért.
2020. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Guszta köszi hogy megosztottad. Miért nem mész el az orr fül gégészetre? Nekem orrsövény ferdülés okozza. Orrcseppről még nem hallottál? Van csak sós vizes is azt lehet minden nap használni. Parlagfűre meg minek szedsz bármit is még el sem kezdődött a szezon. Szeded a bogyót ha kell ha nem? Ezzel az erővel orrcseppet is használhatsz max rászoksz de legalább kspsz levegőt
2020. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, hogy van ilyen, hogy egyszerre csak az egyik orrlyuk "működik". Nálam is így van.

Én orrsipolás miatt mentem el a fül-orr-gégészetre, ahol elküldtek CT-re. Kiderült, hogy a bal orrlyukamnál a csont tökre össze van nőve, majdnem teljesen. Ezt műtéttel lehet helyrehozni. (Ja, meg kiderült, hogy az arcüregemben van polyp). Plusz én kb. minden létező dolgokra allergiás vagyok, és attól ugye megvastagszik a nyálkahártya az Orbán. Az még rátesz egy lapáttal. :D nekem szteroidos orrspray-t írtak fel, ami használt. Csak most nem használhatom, mert babát várok :) kérd meg a fül-orr-gégészt, hogy küldjön el CT-re. :)

2020. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Basszus, "orrban"-t akartam írni 😂😂😂😂 kijavította a telefon 😂
2020. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orrsövény ferdésed van, meg kéne nézetni a orr,fül, gégészeten
2020. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem oresovenyferdulesem csinalta ilyet...
2020. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!