Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Snup orrspray használata napi...

Snup orrspray használata napi 1x (este), baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy fél éve kb. minden este ez a fajta orrsprayt használom hallottam sok rosszat az orrspraykről ezért kérdezem, allergiás vagyok sok mindenre. Lehet bajom ha napi 1-1 fújást teszek az orromba?
2020. aug. 14. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg a rendszeres használat függőséget okoz, hiszen a "hatóanyagtól" is megduzzadhat a nyálkahártya.

Ezért mindenképp ki kéne hagynod pár hetet. Legalább úgy hogy felváltva, tehát 2 hétig csak az egyik felébe fújj - aztán 2 hétig csak a másikba.

Ha nem megy a két hét, akkor az is lehet a rendszeres használat miatt, már kialakult kisebb függőség.. Ami idővel rosszabb is lehet...

2020. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Régen orrspray függő voltam (reggel, este kellett használnom) ma már ez elmúlt mert olyan kéthete elhatároztam, hogy lerakom és vettem tengeri sós orrsprayt amit elvileg bármennyiszer lehetne használni, azt használtam kétszer és elkezdett “megjavulni” az orrom most már csak az egyik van eldugulva de az is csak kicsit tehát valamilyen szinten kapok levegő
2020. aug. 15. 11:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Az egyik orrlyukam az tejesen jó.
2020. aug. 15. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Iskolapéldája, amikor a tudatlanság ostobasággal párosul. De nem baj, mert mindig tanul az ember: Az egyik orrfél mindig el van dugulva, ez a természetes állapot.
2020. aug. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4- annak akinek orrsövény ferdülése van!
2020. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! de jó neked hogy elég napi 1-1!

én ma olyan sz..rul voltam,pár óra alatt óránként kellett fujnom a snup-ot!

de fujhatok bármit tök mindegy, azonos az hatóanyag.jelenleg azért használom (tam) a snup ot mert eddig 1600 ft volt,de mult héten már ezt is 2100 ért adták.tudnám, miért ilyen drága?

2020. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: Nem csak annak. Nap közben többször "oldalt vált" az orr, ez a normális állapot.
2020. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!