Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Biorezonanciás allergia és...

Biorezonanciás allergia és toxin vizsgálat tapasztalat? Megbízható? A laborban végzett vizsgálatok a toxinokat és érzékenységet nem mutatja ki. Azért szeretném kipróbálni.

Figyelt kérdés
Több hónapja hasmenésem van. Voltam vastagbéltükrözésen, gyomortükrözésen, fogászati gócpont keresésen, széklet vizsgálaton, vérből allergia vizsgálaton. Minden eredményem negatív. IBS kizárva, szerencsére nincs nagy stressz az életemben.

#Biorezisztencia
2020. szept. 12. 18:08
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezzel a vizsgálattal, már ha annak lehet nevezni, nem fogsz ebben előrébb kerülni.
2020. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te voltál? Van tapasztalatod?
2020. szept. 12. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem voltam, nincs tapasztalatom, de tudom, hogy kamu, semmi értelme nincs.


Keresztre sem feszítettek soha, de mégis tudom, hogy az egy rossz dolog.

2020. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%
Én nem voltam, de ismerek olyat, aki ezzel foglalkozik és az egyik barátom hozzá jár, semmi hatása nincs, éppen hogy pont sokkal negatívabb, mintha orvoshoz mennél.
2020. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok.Tehát nem értitek, nem kezelés, hanem vizsgálat, felmérés. A kettő nem ugyanaz. Ahova én mennék ott nincs kezelés, mert aki végzi ő mondta, hogy a betegségeket nem lehet ezzel orvosolni. De felmérést az egészségi problémákról igen
2020. szept. 13. 07:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A biorezonancia egy érdekes terület, én magam sem tudom hova tenni.

Semmilyen tudományos bizonyíték nincs a működésére, ezért is hívják alternatív módszernek. Ha lenne rá bizonyíték, akkor már az orvosok is alkalmaznák és nem lenne alternatív :)

Én olyan körökben mozgok, ahol sokan igénybe veszik ezt a módszert. Általában - ugyanúgy, mint a kérdező- azok szoktak ilyesmire elmenni, akik már minden hagyományos módszert kipróbáltak és nem találtak megoldást a problémájukra. Elég sok felmérést végignéztem már, szkeptikusan álltam hozzá. Sok esetet láttam, amikor szépen "beletrafáltak". Nem tudtam hova tenni, mert ugye tudományosan ez nem működhet. Viszont statisztikailag mégis az jött ki, hogy valahogy mégis lehet benne ráció. Én magam is részt vettem több ilyen felmérésen. Nálam is "eltalálták" javarészt a tüneteket.

Azt nem tudom még mindig, hogy valóban működik-e a dolog, vagy sem, mindenesetre a felmérés alapján összeállított "kezelés" hatására sok pozitív eredményt láttam már.

Az is lehet, hogy nem működik a dolog és a természetgyógyász a saját tapasztalatai alapján állítja össze a kezelést. (Mondhatni a gép csak a placebo hatás miatt kell)

Nem tudom.

Amit még megfigyeltem, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy ki kezeli azt a gépet. Minél nagyobb a tapasztalata valakinek, annál hatásosabb a mérések alapján összeállított kezelés. Ezeket a T.GY.-kat személyesen ismerem régóta. Nem hinném, hogy átverésből csinálják, pl. a saját rokonaikat, gyerekeiket is fel szokták mérni.

Szóval, nem tudom, hogy mi az igazság, viszont ha valaki minden más módszert kipróbált már és nem hozott eredményt, akkor talán ez is megér egy próbát. Saját felelősségre. Legfeljebb veszít pár ezer forintot és némi időt.

2020. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. szept. 13. 11:54
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
A dolognak semmi tudományos háttere nincs és semmi sem bizonyítja azt, hogy hitelesek a mérései. Az, hogy egyeseknél jól működik a dolog, az pont azt mutatja, hogy teljesen véletlenszerű kinek mit állapítanak meg vele, megbízhatatlan. De! Abban egyetértek, hogy ha valaki ki akarja próbálni és van rá pénze, akkor tegye meg, ártani nem fog, és van akit ez megnyugtat, elhiszi és utána ez valamilyen szinten gyógyhatással van rá, ez a barátomnál is így van, őt is megnyugtatja, utána egy hétig mintha kicserélték volna, tehát ilyen szempontból lehet pozitív hatása.
2020. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!