Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek hibázott a nővér?...

Szerintetek hibázott a nővér? 1 hete teljes fájdalomban vagyok...

Figyelt kérdés

Előző hét szombaton húgyúti fertőzésre kaptam egy ceftriaxone injekciót. Az injekció előtt allergia tesztet csinált a nővér, a karomnál szúrt meg és megjelölte, utána pedig valamit a bal szemembe csöpögtetett ami eszméletlenül égette a szemem... 10 perc utána a karomnál megnézte hogy bepirosodott-e, és mivel nem megkaptam az injekciót.


Eddig nem is volt semmi probléma de másnapra a bal szemem teljesen bepirosodott, és eszméletlenül viszked, fáj és könnyezik. E-hét kedden voltam vele szemészeten ahol azt mondták hogy kötőhártya-gyulladás lehet baktériális vagy virusos nem tudják. Kaptam antibakteriális szemcseppet meg gyulladás csökkentő cseppet... Csütörtökre se javult semmit, erre egy másik szemészhez mentem el és azt mondta hogy valószinüleg az irritálhatja a szemem amit a nővér előző hét szombaton rakott bele... Szerintetek mit rakhatott bele? A ceftriaxone injekcióbol egy kicsit?


Mert a ceftriaxon injekció biztonsági útmutatójában ez vanÉ


"H319 Súlyos szemirritációt okoz"

"SÚLYOS SZEMKÁROSODÁS/SZEMIRRITÁCIÓ - 2. kategória"


Elvileg három kategória van

Category 1 Súlyos szemkárosodást okoz (Visszafordíthatatlan)

Category 2A Súlyos szemirritációt okoz (21 napon belül helyre áll)

Category 2B BSzemirritációt okoz. (7 napon belül helyre áll)


Nem tudok elképzelni mást mit rakhatott a szemembe... arról hallottam már hogy bőr tesztet végeznek injekció előtt, de hogy a szemembe?

Szerintetek mi történhetett_



2020. szept. 18. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem is hallottam. Ha a karodon tesztelt mit csinált a szemeddel? Papíron nincs feltüntetve miért tette ezt? Hívd fel és kérdezz rá.
2020. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ilyenről még én sem hallottam, de ez nem jelent semmit, rajta kell legyen a kezelőlapon, vagy zárón, stb., úgy könnyebb lenne a szemésznek is kitalálni mi történt, mi a megoldás rá.
2020. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül ahhoz az egészségügyishez kéne visszamenni, aki beadta az injekciót. Kizárt, hogy olyan hülye legyen, hogy a szemedbe cseppenti. Bár ez a húgyúti fertőzésre antibiotikum injekció is eléggé hajmeresztő gondolat. Nem próbáltad előtte a Monural-t? A legjobb - csak húgyszerveket átmosó antibiotikum.
2020. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem igazán tudom elképzelni és eléggé barbár dolog lenne az, hogy valakin allergiatesztet kell végezni, de közben a szemébe cseppent akármit.
2020. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok mást elképzelni, a bal szemembe csöppentett valamit előző hét szombaton az allergia teszt alatt ... és aznap délutánra gyulladt be... Most lesz 1 hete hogy semmit nem javul a szemem, nagyon rosszul néz ki és teljesen kivagyok... holnap visszamegyek a szemészhez és megkérem hogy hívja fel az urológiát és kérdezze meg mit cseppentettek a szemembe... de nagyon reménykedek hogy nem a ceftriaxone injekcióból allergia teszt szempontjából...
2020. szept. 18. 14:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég abszurd lenne, de van valami akadálya, hogy nem Te hívod fel az urológiát?
2020. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Külföldön vagyok ideiglenesen, csak az orvosom beszél angolul, a nővér nem ...
2020. szept. 19. 02:03
 8/10 A kérdező kommentje:
Most jövök a szemésztől, beszéltünk a nővérrel és beigazolódott a sejtés miszerint tényleg a szememben is tesztelte a ceftriaxonet. A szemész azt mondta ne aggódjak mert nem károsodott a szemem viszont mind a kettő elfertőződött, a bal oldali súlyosan a jobb oldali enyhén... kaptam egy gyulladás csökkentő injekciót plusz folytatnom kell a gyulladáscsökkentő szemcsepp és antibiotikumos szem csepp használatát... ha a nővér nem hibázott volna ez az egész cirkusz nem lenne a szememmel. Azt pedig nem is említettem hogy a húgyúti fertőzés továbbra is fennáll. Teljesen kivagyok :(
2020. szept. 19. 03:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, én feljelenteném! Bár azt nem pontosan értem, hogy ha a bal szemed a szertől gyulladt be, akkor a jobb mitől? Csak szolidaritásból? Mondom én, húgyúti fertőzésre ne injekciózzanak, hanem Monural! Nem tudom, milyen külföldön vagy, de több országban kapható.
2020. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A húgyúti fertőzésre szedj Renelixet. Homeopátiás. Nekem szuperül bevált, azóta soha nem kell antibiotikum, de igaziból azóta nincs is húgyúti fertőzésem. (15 éve)
2020. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!