Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen allergia elleni gyógysz...

Silma kérdése:

Milyen allergia elleni gyógyszert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Pollen allergiám van és a gyógyszert amit szedek rá (Cetirizin) csak este vehetem be, de nem szedem folyamatosan (felesleges, mert nem mindig jönnek ki a tüneteim) viszont nap közben jön ki, ha nem szedem. Olyan gyógyszer tudtok ajánlani, amit nap közben bármikor be lehet venni és nem állmosítja az ember?
2020. szept. 20. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Sárkány ellen sárkány fű allergia ellen parlag fű .
2020. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt nem a gyógyszerrel van a baj, hanem azzal, hogy nem szeded rendesen. A gyógyszernek nem csak az a célja, hogy tünetet kezelje, hanem, hogy lehetőség szerint megszüntesse a kiváltó okot. Szedd redszeresen, és nem lesznek napközben sem jó eséllyes tüneteid. Felesleges is lenne napközben szedned, nem rögtön hat. A lényeg azon van, hogy rendszeresen alkalmazd.
2020. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Egyébként hiába is ajánlunk gyógszert, azok jellemzően vénykötelesek (pl. az Aerius, Lordestin is), tehát mindenképpen orvoshoz kell menned a receptért. Ennél fogva sokkal több értelme lenne megkérdezned az orvost. A másik, hogy ezek a gyógszerek általában álmosítanak, ezért is szedik az emberek inkább este.

2020. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod, milyen növényekre vagy allergiás, akkor amíg virágzik, abban az időszakban szedd a gyógyszert. Figyeld a pollentérképeket! Ritkán van olyan, hogy egyik nap van pollen, másik nap nincs. Hacsak nem jön egy tartós eső. Legfeljebb olyankor hagyd ki a gyógyszert.
2020. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én is cetirizint szedek. Mellé Avamys orrsprayt (vényköteles), ebből napközben szoktam fújni 1-2x. Plusz ha nagyon könnyezne a szemem, akkor valami szemcsepp. A gyógyszert rendszeresen szedem, kivéve télen. A többit csak ha szükségesnek érzem
2020. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat en a cetirizint peldaul reggel szoktam bevenni, semmi bajom tole, de teljesen mindegy, hogy mikor veszed be, ha normalisan szeded, akkor hatni fog. Persze,minden ember mas, elofordulhat, hogy neked ez nem valik be igy se.En is csak akkor szedem, amikor epp kijon az allergiam (nekem osszel es tavasszal), de akkor folyamatosan!
2020. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős pollen allergiám van (pázsitfű félék, amik mindenhol ott vannak). Éveken át rengeteg gyógyszert próbált az allergológus (fontos, hogy kordában lehessen tartani, mert asztmás vagyok), de csak rész sikereket értünk el. Mindig voltak tüneteim. Néhány éve a Telfastot szedem, nekem ez vált be. Lekopogom, hogy semmilyen tünetem nincs, pedig a leleteimen három felkiáltójel van, olyan súlyos az allergiám. Áprilistól októberig szedem, napi 1 szemet és minden rendben. Vény nélkül kapható. A háziorvosom és a pulmonológusom azt mondta, ezen kívül a Lendin is nagyon jó, sokaknak bevált. Azt hiszem, az vényköteles.
2020. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3: 3. generációs gyógyszerek nem álmosítanak (amiket felsoroltál azok pont ide tartoznak).


A kérdezőnek azt javaslom, hogy próbálja végig a gyógyszereket és hosszú távon majd kitapasztalja, hogy nála melyik válik be a legjobban.


Itt van egy jó összefoglaló táblázat:

[link]


Csak a hatóanyagokat próbáld végig, hatóanyagon belül a gyógyszerek mind egyforma hatással bírnak. Ha eddig Cetirizint szedtél, akkor azokat máris kihúzhatod a listából.

2020. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
A párom is cetirizint szed, reggel veszi be, és semmi baja tőle.
2020. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!