Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szeborreás dermatitisz +...

Szeborreás dermatitisz + ételintoleranciák?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves koromban kezdődött el, hogy megjelent az orrom tövében a szeborreás dermatitisz, amit szteroidos krémektől kezdve minden féle kenceficével próbáltam kezelni, sikertelenül, mindeközben kiderült, hogy ételintoleranciám van a: búzára, tejre, tojásra és földimogyoróra

17 évesen elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és akkor egy varázsütésre eltűnt pontosan egy teljes éven keresztül tünetmentes voltam

De sajnos rá egy évre újra elkezdett előjönni, és szép fokozatosan romlott az állapota

Mostanra már az orrom tövétől kezdve leterjedt egészen az áll amíg és már borzalmasan zavar :(

Hozzá teszem diétával és az allergének elhagyásával egyáltalán nem próbálkoztam!

Most 19 éves vagyok és kicsit kétségbe esett, hogy egész hátralevő életemben ettől kell majd szenvednem

Ha valakinek van bármiféle jó tanácsa, esetleg ami számára bevált, azért nagyon hálás lennék!

(Pl, hogy egy adott ételt mivel tudnék helyettesíteni)



2020. nov. 11. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj bőrgyógyászhoz! Nekem is kb. 1 év alatt lett az orrom tövébe egy borsónyi.A szemem alatt( ugyan azon az oldalon) meg egy szemölcs féle.Ez jóval kisebb volt (kb.egy nagyobb mákszemnyi).Kértem a sebészetre beutalót,de ott nem vállalták.Elküldtek a szemészetre.Ott a szemölcs félét leszedték volna de az orrom tövéről nem,mert nem tudták volna a bőrt összébb húzni.Hagytam az egészet.....!Aztán minden nap többször is oda nyúltam és kicsit önkéntelenül is simogattam.Aztán kb.2-3 hónap után kezdett kisebbedni és fél év alatt mindkettő eltűnt.Ennek már 2 éve. Szerencsém volt! Nem tudom mitől alakul ki!Orvoshoz mindenképpen menj el.Én férfi vagyok.Jó lenne,ha tudnám,hogy mi lett veled.De priviben írhatsz,ha valamire jutottál.
2020. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden jót neked! Gyógyulj meg!
2020. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A borproblemak sok esetben csak valaminek a tunetei, nalad ki is derult, hogy minek. Hagyd el az allergeneket teljesen!
2020. nov. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szeborrás dermatitisz egy genetikai eredetű bőrprobléma, és sokszor a bőrbarrier megromlása vezet ahhoz, hogy kialakul a probléma.

Alapvetően nem diet-related. Sajnos vizsgálták több kutatásban, de nem igazán sikerült valós linket találni a táplálékok és a tünetek megjelenése között.


Javaslom, hogy próbálj ki egy eliminációs diétát pl. Whole30, AIP, Eczema-diet, hogy kiderüljön tényleg van-e valami trigger-faktor.


Nekem most volt az első nagy szebhorreás fellángolásom, egyből áttértem AIP-re. A tünetek elmúltak, de nem tudom, higy a diéta mennyire segìtett. Nálam általában a stresszes időszakban jön elő, egyébként a gyulladás-csökkentő diéták általában minden bőrproblémán elég jól tudnak segìteni. Érdemes lenne utána nézned!

2021. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!