Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás aszthmától lehetnek...

Allergiás aszthmától lehetnek a tüneteim?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok, sajnos nem szedhetem a gyogyszerem az allergiamra. Amióta hideg van, a frissen újított, szigetelt házunk, iszonyatosan penészesedik. A falat fújjuk penészírtóval, csak tavasszal tudják a szerelők a házat újra szigetelni, megoldani a problémát. Sajnos nagyon nehezen kapok levegőt mostanában es az orrom is folyamatosan bedugul. Valaki tud valami megoldást, hogy ne fulladjak meg? 😃 legtisztitó a héten érkezik.

2020. dec. 21. 08:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Avamys orrsprayt sem szabadna használnod? Az nagyon jó, bár nem tudom, lehet-e terhesség alatt (férfi vagyok).
2020. dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az orvos által felírt orrspraytől szoktak elmúlni a tüneteim
2020. dec. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos Avamyst nem szabad. Kaptam egy gyogynovenyes spray-t, az jo is egy ideig, de a tudom akkor is nehezen kap levegot sajnos. Nem tudom, hogy a hormonok hatassal vannak-e pl az orrdugulasra. (Elofordulhat terheseknel)
2020. dec. 21. 08:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Páramentesítő készülék (nagyobb teljesítményű),legalább abban a helyiségben, ahol sokat tartózkodsz (pl hálószoba). Ezek hordozhatók, ha nincs kereke, érdemes egy gurulós virágtartó állványra tenni, hogy ne emeld meg magad. Nagyon drasztikus a különbség, ha egy ilyen megy pár órát.

Nekem csak a Ventolin segített a terhesség alatt az asztmámon, steroidot nem akartam szedni. (Ez az én kattanásom, semmiképp nem javasolnám követendőnek.)

2020. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az orrdugulás miért akkora baj? Nekem augusztusban több héten keresztül be van dugulva az orrom, gyógyszerszedés mellett is, de tudok a számon levegőt venni. Nem kellemes, de meg lehet szokni. Nem értem, miért írja mindenki azt, hogy megfullad, ha be van dugulva az orra.


Ha viszont asztmás tüneteid vannak, tehát a tüdőd nem akar normálisan működni, arra másik gyógyszer kell (belélegezhető fajta, szteroidos és/vagy rohamoldó), amit lehet és kell is terhesen is szedni. Persze jobb lenne, ha nem kéne, de a fulladás többet árt a babának, mint a gyógyszer. A tüdőgyógyászaton tudnak megvizsgálni, hogy tényleg asztmáról van-e szó, egy 5-10 perces mérés az egész, bele kell fújni egy gépbe.

2020. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4: a legtisztitó amit vettünk páramentesítő is, jelzi a páratartalmat is, jelenleg Ceresit is van, az gyujti rendesen a vizet. Ventolint en is hasznalom ritkan, amikor mar nagyon kellemetlen.
2020. dec. 21. 09:21
 7/14 A kérdező kommentje:
5: azert akkora baj, mert nekem diszkomfort erzetet ad, ha Te szeretsz szenvedni, akkor hajra. Nem mondtam, hogy megfulladok. Nehezen kapok levegot a szamon keresztul is, nem csak az orromon. Tudom, milyen vizsgalatokat vegeznek el, mivel rendszeresen jarok kontrollra, de jelenleg a virus miatt, Februarra kaptam idopontot..
2020. dec. 21. 09:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Minden fajta orrspray tiltott? Nekem a mometasont írta fel az orvos, bár nem értem, hogy a helyileg hatót miért ne lehetne használni a terheseknek? Ez nem olyan, mint egy gyógyszer, hogy baromi nagy mennyiség kerül be a véráramba és így a babához is eljut
2020. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a fajta gép van a családban egy komoly felhőszakadás miatti beázás óta, és teszi a dolgát rendesen, ha valahol kell. Brutális teljesítménye van, nem említhető egy napon a tablettás kis cuccokkal. A "kistesói " is 25 ill 10 liter / nap teljesítményre képesek,így ha tényleg annyira vacak a helyzet, mindenképpen ilyesmit használnék. A bedugult orr szülés alatt is szívás: fognak majd ordítani veled, hogy a szádon nem vehetsz levegőt (az orrodon meg nem kapsz, de kitérdekel...), tényleg kell erre a helyzetre valami.
2020. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A link lemaradt: [link] teljesitmennyel
2020. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!