Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lendin szedése miatt tapasztal...

Lendin szedése miatt tapasztalat valaki álmosságot?

Figyelt kérdés

Egy hete szedem ekcémára, napi 1 szemet, szteroidos krém mellett.

A doki szerint nem álmosít, pont ezért is írta fel ezt, de betegtájékoztatón ez a tünet mégis gyakoriként van feltüntetve.

Az elmúlt napokban nagyon sokat aludtam, 9-10 órákat (általában 7-8 órát szoktam), muszáj beállítanom ébresztőt reggelre, különben ki tudja mikor kelnék fel magamtól. Így is fél/egy órán át szoktam nyomogatni a szundit, és kómásan, fejfájással kelek, azt érezve, hogy még legalább ennyit tudnék aludni.

Egyértelműen "túlalvásos" tünetek, régen is ezeket tapasztaltam, amikor valamiért 10 óránál többet aludtam, ez esküszöm rosszabb mint a kialvatlanság, akkor legalább pörgök és produktív vagyok, így meg csak punnyadni van erőm.:D Ilyenkor egészen estig kába és fejfájós vagyok, ami most nagyon nem jön jól, a vizsgaidőszak közepén.

Lehetséges, hogy ezeket a Lendin okozza? Vagy csak ez a téli, nyomasztó, szürke idő, esetleg vitaminhiány?



2020. dec. 21. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik generációs antihisztamin, amely gyakorlatilag nem, vagy alig álmosít. Mivel az emberek nem egyazon módon reagálnak az allergia elleni készítményekre, így nem el dönthető, hogy a panaszod a szontyoli időjáráshoz, vagy a Lendinhez köthető. Próbáld ki, hogy este szeded be.
2020. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Két hónapon át szedtem lendint orrspray hozzászokás miatt, szteroidos orrsprayt használtam még mellé. Egy héten át reggel és este is szednem kellett, maga volt a pokol, körülbelül egy zombi szintjén voltam, hiába aludtam este nyolctól reggel hatig, egész nap kába voltam, amikor már csak este szedtem a gyógyszert sem nagyon változott a helyzet, szóval azomyrt írt fel az orvos helyette, azzal már semmi ilyen problémám nem volt. Apukám is szedett lendint, ő abszolút nem tudott aludni tőle, rendszeresen felébredt éjszaka, mindenkinek máshogy hat a szervezetére ilyen téren, azt mondta az orvosom, hogy annak ellenére, hogy harmadik generációs antihisztamin, mégis elég gyakori, hogy álmosító mellékhatást tapasztalunk.
2020. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!