Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet glutènèrzèkenysèg ha az...

Lehet glutènèrzèkenysèg ha az alàbbiak a tüneteim?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor előfordul mostanàban , hogy fàj a hasam,de főleg èjjel sokat szenvedek.

Hasmenèsen nincsen,leginkàbb a szèkrekedés jellemző,fàradèkony vagyok, sokat fàj a fejem.

Vèrszegèny,vashiànyos vagyok,ez gyerekkortól visszatèrő próblèma nàlam.


2020. dec. 27. 15:11
 1/7 Angel3000 ***** válasza:
71%
Szia! Inkább a rendszertelen „szèkelès“ a fô baj forrása. Rendezni kellene, rendszeres sportolás, jógázás. Javaslom az aszalt szilva termèszetes hashajtó, pár szem segit beinditani a bèlmozgásodat.Kûlônfèle gyûmölcsök evèse is sokat segitene. A fejfájást a vèrszegènysèg okozhatja. Szervezetûnk számára a legfontosabb nyomelem a vas,melyet szervezetûnk nem kèpes elôállitani, igy nekûnk kell gondoskodnunk arról, hogy elegendô mennyisèget fogyasszunk belôle. Mivel a vörösvèrtestek kèpzôdèsèhez alapvetô fontosságú alkotóelemûnk a vas, hiánya esetèn szervezetûnk jelez. A vashiány tûnetei közè tartozik a kimerûltsèg erzèse, fejfájás, szèdûlès. Javaslom: kûlônfèle magvak fogyasztása, a mogyorónak van a legmagasabb vastartalma. A mákot is èrdemes gyakran fogyasztani. Sertèjmáj, marhahús, lóhús, libamáj is jelentôs vasforrás. Tejbôl a juh ès a kecsketej tartalmazza a legtôbbet, de tehèn tejben is található nèmi vastartalom. Gyûmölcsök közûl az aszalt szilva, a mazsola, ôszi ès sárga barack ès ribizli is kiválló. Zôldsègfèlèkbôl pedig a vargánygomba, tarka bab, borsó, lencse, ezekbôl fôzelèket vagy levest fôzhetsz. Bár a Spenót ès a sóska magas vastartalmúaj, nem árt tudni, hogy a bennûk található oxálsav gátolja annak maximális felszivódását a szervezetûnkben. Fogyasszál mellè mindig C vitamint, mert segiti a vasfelszivódást! Minden jót!
2020. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen. érdemes lenne tesztelni
2020. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!

Igen, szedek a vasra vitamint, szerintem ez biztosan közrejátszik, hogy székrekedésem van.

Azért gyanakszom a gluténra, mert mostanában bármit eszek, jelentkezik a hasfájás.

Lehet kapni a gyógyszertárba gluténra gyorstesztet, abban gondolkodom, hogy veszek, az talán írányt mutatna.

2020. dec. 27. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én abból vettem észre, hogy egyrészt nagyon lefogytam, rendes étrend mellett is. Minden nap, főleg este, de sokszor napközben is, fájt a hasam, mocorogtak a beleim, puffadtam, görcsölgettem, és eléggé lágy székletem volt. A székrekedés is lehet tünet. A vérképem alapján vérszegénység, B12 és D vitaminhiány utalt rá. A vérteszt nekem negatív lett, mert nem cöliákiás gluténérzékeny vagyok, épp ezért ha a teszted negatív is lesz, kezdj el egy két hetes gluténmentes diétát, mert attól még lehetsz rá érzékeny. Nekem egyből megszűnt a puffadás és mocorgás, a székletem is rendbe jött. A tejtermékeket sem bírom amúgy, szóval abból is csak laktózmenteset eszek, vagy növényi alapút. Javaslom, hogy menj el gasztroenterológiára is.
2020. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!köszönöm szèpen a vàlaszod!

Igen,igazad van,elkezdek utànanèzni,hogy most miket ehetek,ès elkezdem elhagyni a glutènt,figyelgetem magam.Tavaly voltam egy biorezonancia vizsgàlaton,ott allergiàra a tej jött ki,nem vettem komolyan....pedig kellett volna!

2020. dec. 29. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet csak a tej okozza és első körben elég lenne csak a tejtermékeket elhagyni.
2020. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat,megcsináltam itthon a gyorstesztet,negatív lett a glutén és a tejre is.

Másfelé kell indulnom akkor.

2021. jan. 1. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!