Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia vizsgálatra ki adhat...

Allergia vizsgálatra ki adhat beutalót?

Figyelt kérdés

Pár napja nagyon durván allergiás tüntetek jelentek meg rajtam, szem viszketés/ ègés, ami egy kicsit jobb már de még mindig elég durva a szemem. Emellett kiütéseim is vannak. Csak a háziorvos adhat beutalót? Illetve a jelenlegi helyzetre való tekintettel online ez nem megoldható ( mármint mindenképpen be kell menjek a rendelőbe, hogy rám nézzen előtte o is ?)

Azért kérdezem, hogy csak o adhat e mert megyek a szemmel szemészetre és hogy esetleg o tud e adni?



2021. jan. 5. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Az allergiát első körben gégészeten vizsgálják.
2021. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Egy-egy allergiás reakciót rengeteg minden kiválthat. Ha a szemviszketés miatt mész a szemészetre, az ottani orvos azt tudja eldönteni, hogy mondjuk kötőhártya gyulladásod van, de akkor mi indokolja a kiütéseket? A kiütésekre vonatkozó megbízható diagnózist nem fog tudni adni. Akkor pedig allergia-vizsgálat kell. Mi okozhatja? Étel-ital = gasztroenterológia.

Por, pollenek = pulmonológia. Tehát irány a háziorvos.

2021. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Gégészeten semmilyen allergiát nem vizsgálnak, főleg nem első körben.

A lényeget #2 leírta, mindenképp háziorvos, mivel beutaló köteles szakrendelésekről van szó.

Hívd fel (máshogy úgysem mehetsz oda), és majd eldönti, hogy látni akar-e.

2021. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2021. jan. 5. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2021. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
De jó, hogy jobban tudod nekem mit vizsgáltak a gégészeten! Imádom mikor látatlanban meghazudtolnak. Egyébként köztudott, hogy ott csinálják, de sebaj.
2021. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
beutalót mindig a háziorvos ad, mindegy mire
2021. jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk is fülészeten csinálták az alapot (sőt, a gyereknek is), csak akkor kell máshova menni, ha alaposabb vizsgálat kell. Én sem tudom minek kell osztani az észt, ha nincs, főleg, ha ezzel félretájékoztatunk másokat...
2021. júl. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!