Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Poratka allergiasok magatokra...

Poratka allergiasok magatokra ismertek, elkepzelheto, hogy nekem is ez van?

Figyelt kérdés

Azzal kezdenem, hogy van allergias a csaladban, apam felol kb mindenki az (fufelekre, allatok szorere, tejre, lisztre..)

3 honapja meg voltam fazva, akkor fujtam ezerrel az orrsprayt, amit 8 hetig minimum hasznaltam, utana egyik naprol a masikra letettem. Borzaszto volt az elso 5 nap, de megszunt az orrdugulasom, vizes orrfolyasom (hozzatennem, hogy a 3.ejszakatol mar nem itthon voltam es 2 hetig semmi problemam nem volt). Ahogy hazaertem kezdodott elolrol az orrdugulas (1,5 hete vagyok itthon) :(

Foleg fekvo helyzetben dugul hol az egyik, hol a masik orrlyukam, reggel sokat tusszentek, elindul az orrom es napkozben nincs bedugulva, csak egy szuro/feszito erzes van belul. Az egyik orrlyukamon ha benezek, akkor a kozepso porc teljesen piros.

3-4 napja a szemem is viszket, de csak az egyik szemhejam lett piros/lila/sarga szinkavalkad.

Eloszor azt hitten, hogy csak az orrspray fuggosegrol nehez lejonni, utana mikor csak itthon kezdett el dugulni az orrom es a szemem is enyhen bedagadt, igy gyanakszom az allergiara.

Ha holnap nagytakaritast tartok a szobamban az agyam korul (porszivozas, portorles, agynemu szelloztetese..), akkor van esely ra, hogy javulni fog? Nagyon el vagyok keseredve :(


2021. jan. 5. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet a 8 hét orrcseppezés betett az orr nyálkahártyádnak, plusz lehet a lakásban valami allergizáló dolog is. Meg kellene szabadulnod a szőnyegektől, függönyöktől, alapos vizes takarítás, allergénmentes ágynemű, remélem penész nincs a lakásban. Próbáld meg a tejet, tejterméket 1 hónapig elhagyni, orrod miatt nem ártana beszélni egy orr-fül-gégésszel, írna fel regeneráló kenőcsöt.
2021. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Meg mielott elutaztam volna, beszeltem egy gyogyszeresszel aki a rinopanteinat ajanlotta. A 3.4.5. rhinospray nelkuli napon hasznaltam es elmult akkor az orrdugulasom es a vizes folyasom is. Viszont ahogy hazaertem az utazasbol, az orrdugulas folytatodott, foleg ha fekszem az agyban.

Tejtermekeket eleve nem fogyasztok, penesz nincs es az eddig imadott tollparnamtol is 1,5 hete elbucsuztam.

Mivel tenyleg csak fekve vagy az agyamban uleskor jelentkezik, ezert gyanakszom a poratkara

2021. jan. 6. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!