Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez tényleg asztma, vagy...

Ez tényleg asztma, vagy valami pszichés dolog is állhat mögötte? Részletes történet

Figyelt kérdés

Megosztanám részletesen a történetem, hátha tudtok hasznos tanácsot adni.

24 éves vagyok, körülbelül 3-4 éve nem kapok normálisan levegőt. Az orrom folyamatosan be van dugulva valamilyen szinten, de a bal orrlyukam általában mégjobban. (Ritkán, alvásnál észrevettem, hogy ez valahogy átmászott a jobb orrlyukamra, ez körülbelül 3 alkalommal)

Amikor levegőt veszek érzem, mintha a tüdőm nem kapna elég oxigént de csak pár hónapja tudatosult bennem, mikor már tényleg zavaróvá vált. Elmentem a fülorrgégészetre ahol kiderült van egy arcüreggyulladásom, felírtak rá egy antibiotikumot (zinnat), egy köhögés elleni gyógyszert és a bixtonin xylo orrsprét. A spré használata után szinte azonnal, még aznap úgy kaptam levegőt mint azelőtt meg sem tudnám mondani mikor, hihetetlen érzés volt, teljesen feljavult a közérzetem, ez 2 hétig tartott utána visszadugult és már ez a spé sem segített. Utána Pfzier Pivalone orrsprét írt fel a fülörrgégész, de nem emlékszek hogy bármit hatott volna, kipróbáltam tengeri sós, tisztító spréket is de hiába.

Utoljára a Dymista(6500ft) nevű orrsprét írta fel, amire aztmondta, hogy 1 hónaptól akár 10 évig is használhatom ameddig eredménye lesz és ez sem biztos..és ha leállok vele mégrosszabb lesz, bár nem javult tőle semmit a légzésem. (csak azért írom le, mert nemtudom ezek "fölös" használata okozhatott-e valamilyen elváltozást amiről tudni kéne)

Egy hónapja voltam az allergológusnál, miután mondtam neki, hogy édesanyámnál(Őt elég keményen szokta fojtani és köhögtetni, cigarettázott is rengeteget, most próbálja szépen elhagyni) is nemrég óta derült ki egyből asztmával diagnosztizált engem is.

2 dologra jött ki "enyhe pozitív" és egy pozitív, igazából nekem ez nem mond túl sokat. Mit jelent, hogy a pozitív kontroll az pozitív, illetve, hogy enyhe pozitív a másik 2? ( [link] )

Felírta a fostert, a montelukastot és újra a dymistát, a napokban éreztem, hogy néha jobban kapok levegőt, a bal orrlyukam is felszabadult annyira mint a jobb, de ugyanúgy mintha nem kapna elegendő oxigént a tüdőm nagy levegővételnél, mintha utána még rákéne erőltessem, nem az igazi.

Gondolom az asztma állhat annak a hátterében is, hogy megterhelőbb feladatoknál mondhatni sokkal hamarabb elfáradok (bár eléggé hozzá szokott a szervezetem), és sokkal hamarabb is kezdek verejtékezni, ami nagyon zavaró.

Köhögni viszonylag keveset szoktam, néha felköpök egy kevés szürkés-átlátszó váladékot.

A beszédnél szoktam érezni, ha fáradtabb vagyok ahogy beszélek gyűlik fel a levegő és a mondatok végén még kikell fújjam magamból a plusz oxigént, ez elég hülyén szokott kinézni.

Mit gondoltok, ez melyik fázisa az asztmának, ez még akár gyógyítható is lenne vagy megkell barátkozzak életem végéig vele?

Sikerült már valakinek kigyógyulnia belőle, esetleg valami életmentő tipp?



2021. jan. 7. 19:47
 1/2 A kérdező kommentje:
És emiatt lehet az, hogy gyakran változik a hangom mélysége is?
2021. jan. 7. 20:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Öhm nem nem és nem, illetve valszeg asztmád van de ez nem igy működik. 1 nem minden asztma terhelésre jön ki ezt általában kivizsgálással tesztelik mielőtt megállapitják de mivel te allergiás vagy igy valószínűleg allergiás asztmád van ami azt jelenti hogy nem ezért fulladsz ki. Az asztmának mellesleg nincsenek fázisai ez nem rák. Van gyerekkori, tinédzser kori és felnőttkori attól függően mikor jelentkezik. A gyerekkorit úgy mond ki lehet nőni de ekkor is előfrodul hogy idősebb korban visszatér, a tinédzser korit is ki lehet még nőni de ez ritkábban történik meg a felnőtt kori meg általában megmarad, de ez nem azt jelenti hogy életed végéig rohamaid lesznek nem az asztma hatásosan kezelhető, sőt van amikor állandó gyógyszer sem szükséges és évtizedekig nem okoz problémát. Egyébként az allergiás kezelhető a legkönnybeben mert ott az ok gyakorlatilag mindig adott próbálkozz allergia gyógyszerekkel és hasonlókkal. Bár megjegyzem hogy ha kivizsgálás nélkül csak rávágta hogy asztma akkor jobb ha elmész egy tüdőgondozóba és nem parázod túl a dolgot. Meg amúgy is ajánlott orvost szerezni ha asztmád van.



Mellesleg ha jól gondolom hogy allergiás asztmát állapítottak meg nálad akkor csak igy személyesen megjegyezném hogy egész jól jártál én szivesen cserélnék.


Tippek pedig... Nekem másfajta van szóval nem biztos hogy bejön, mindenesetre a roham oldó jó ha mindig van. Nekem általában jót tesz a hűvös levegő ha rosszul vagyok mélyen be kell lélegezni ak@r egy hűtő előtt akár az ablakban. Az inhalálás ennek többfajtá is van lehet hogy beválna nálad mivel az egy kicsit jobban kitisztitja a légutaidat érdeklődj patikákban és az orvosodnál mit próbálj. Szélsőséges esetekben rövid időre használt nekem valamennyit a kávé is meg az energia ital is nyilván a koffein miatt és az úszás az úszás csodákat tud tenni (hozzá teszem az enyém köhögés formájában jelentkezik, nem allergiás, vagy hónapokig köhögök hol erősebben hol gyengébben, vagy néhány napig de akkor általávan addig amig már majdnem hányok vagy már nincs időm levegőt venni két köhögő görcs között) amúgy sok szerencsét

2021. jan. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!