Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Asztmásként foster használata...

Asztmásként foster használata után egy hónappal nem kellene rendesen levegőt kapnom?

Figyelt kérdés
Foster dymista(ezt már régebb) montelukast használok egy hónapja de még mindig ugyanúgy kapok levegőt, mint azelőtt. Tehát bevan dugulva az orrom.
2021. jan. 12. 14:28
 1/7 anonim válasza:
Akkor most allergiás vagy vagy asztmás? Mert én is asztmás vagyok és az az, mikor mondjuk futsz, vagy rohamod van és nem kapsz levegőt, de nem azert, mert be van dugulva az orrod, hanem mert a tüdőd nem képes felvenni az oxigént.(legalábbis nálam ez van)
2021. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az asztmának az a lényege, hogy a hörgők vannak beszűkülve (gyulladás miatt), és nem tudod olyan gyorsan kifújni a levegőt, ahogy kéne. Semmi köze az orrodhoz. Gondolom csináltak spirometriát, akkor az orrot egyenesen becsipeszelik és a szádon keresztül kellett fújni. Ezzel nézik meg, hogy asztmás vagy-e. A foster meg a montelukast kell az asztmád miatt. Ha a szádon tudsz normálisan levegőt venni, akkor az asztmád valószínűleg rendben van.


Az orrduguláson a dymista kéne hogy segítsen, de ezek szerint nem elég. Vagy esetleg nem jól fújod be? Az ilyen orrspay-eket úgy kell elvileg befújni, hogy kicsit előrehajtod a fejed, a palackot meg függőlegesn tartod. Mivel az orrüreg az orr mögött van (és nem fölötte, ahogy alapból gondolná az ember), így jobban oda jut a cucc, ahova kell.

2021. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem csináltak spirometriát a covidra hivatkozva.

Úgyérzem tudok venni levegőt a számon, a végén érzem mintha több erőre lenne szükségem, hogy a tüdőm megteljen, nem tudnám eldönteni hogy okés-e vagy nem.

2021. jan. 12. 16:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elvileg tökmindegy, hogy mikor veszed a levegőt, akkor mit érzel. Az asztma tudtommal a kifújáskor okoz eltérést, nálam konkrétan azt, hogy ha nem szedem a gyógyszert vagy valami nagy porolást csinálok, akkor a kifújás legvégén, ha erőltetem, hogy minden levegőt kifújjak, akkor a végén olyan hang jön a tüdőmből több másodpercig, mintha Süsü tüzet fújna ( [link] Ha minden oké, akkor nincs ez az elnyújtott sípolós szakasz végén, csak simán kifogy a levegő és nem jön több. De minden beteg más, szóval lehet hogy nálad másképp jelentkezik. Nem vagyok orvos, szóval csak a saját tapasztalataimat tudom leírni.


Spirometria amúgy nálunk se volt, mikor legutóbb voltam, de előbb-utóbb csak vége lesz a járványnak és akkor meg tudnak vizsgálni rendesen.

2021. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A süsüs link helyesen: [link]
2021. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát akkor lehet, hogy az orrdugulás nem is az asztmának köszönhető? A bixtonin xylo segített legelőször mikor orvoshoz mentem, na attól (meg kis antibiotikum de az nem hathatott olyan gyorsan) szinte egyből kaptam levegőt és ez tartott olyan 2 hétig. azután az a spré sem használt, sem más.
2021. jan. 12. 17:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, az orrdugulás az nem asztma.


Annyiban lehet köze az asztmának köze hozzá, hogy valószínűleg mindkettő mögött ugyanaz az allergiás folyamat áll. Szóval ha az allergént el tudod kerülni, akkor egy idő után talán mindkettő megszűnhet gyógyszer nélkül is. Csak ugye a legtöbb allergént úgysem tudod teljesen elkerülni :-( A poratkánál úgy tudom, hogy jellemzően már nagyon kis mennyiség is kiváltja az asztmát, bár nálam az allergiás tünetek tényleg enyhülnek attól, ha alaposan és rendszeresen takarítok. Asztma talán lehet allergiától függetlenül is, de ha jól értem, nálad nem ez a helyzet.


Nálam még egy fordított összefüggés is fennáll: ha be van dugulva az orrom, az asztmám is súlyosbodik, mert az orrban a levegő felmelegszik és meg is lesz szűrve valamennyire. Ha szájon át vagyok kénytelen lélegezni, az jobban ingerli a tüdőm és asztmailag is rosszabbul leszek.

2021. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!