Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viszketés mozgásra mitől?

Viszketés mozgásra mitől?

Figyelt kérdés

Stressz, mozgás hatására a hátam szurkál viszket. Lassan ott tartok hogy 20 masodpercet nem tudok tekerni a szoba biciklin vagy a lépcsőn feljönni. Ha megijedek is viszketek.


Volt vérvétel és hasi ultrahang minden ok. Bőrgyógyászhoz most fogok menni. De ezt már nem bírom ki .. volt valakinek hasonló?



2021. jan. 16. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Vmire allergiás lehetsz, vagy étel intoleranciád van. Keresztallergia is lehet, amit a stressz, mozgás hoz ki a legjobban.
2021. jan. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy hangzik, mint egy kolinerg urtikaria. Testhőmérséklet megemelkedésétől jelentkezik viszketés, csalánkiütés. Ez lehet mozgástól, melegtől, hirtelen hőmérséklet változástól, stressztől, stb, bármikor, amikor a testhőmérséklet megemelkedik. Több oka lehet, de elég nehéz megtalálni, hogy neked pont mitől van és sajnos kevés orvos tud ténylegesen segíteni. Vannak módszerek, amikkel lehet javítani rajta, de egyik sem olyan, hogy csettintésre elmúlik, sőt van, hogy semmitől nem múlik el teljesen.

Étkezéssel is összefügghet, de én ilyen körökben azt vettem észre, hogy viszonylag ritkán javult bármit is az étkezés megváltoztatásától (hisztamin diétától vagy intolerancia és allergia vizsgálatok alapján összerakott diétától) és a személyes tapasztalatom is ez.

Én viszont csak tapasztalatból írok, mert nekem ez a problémám, de menj el bőrgyógyászhoz/orvoshoz, hátha neked valami más, vagy hátha kifogsz valakit, aki ténylegesen tud segíteni.

2021. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!