Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Poratkától bőrirritáció?

Poratkától bőrirritáció?

Figyelt kérdés

Elkezd viszketni a bőröm, ha leteszem a párnára, ez lehet a poratkáktól? Olvastam, hogy valamiféle csalánkiütést okoznak.

Én nagyon undorodom az ilyen élősködőktől, most nem tudok aludni ez miatt. Hogy kell elpusztítani őket? Dobjam ki az ágyneműmet?

Ezek csípnek amúgy?

Amúgy áthúztam az ágyneműt ma este és lehet, hogy valamire allergiás vagyok, valami új mosószer miatt van bőrirritációm? Mik lehetnek az okai? Úgy tudom nem vagyok allergiás semmire egyébként.



2021. jan. 20. 01:13
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Egy baràtom örökölt egy szép régi àgyat, - aztàn elkeztek vakarozni a feleségével, mert poloskàs volt az àgynak a matraca! A Matracot ki kell dobni ha màr régi és ujjat kell venni! Minden jòt!
2021. jan. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs poloska. Poratkát kérdeztem, de köszi
2021. jan. 20. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is valoszinuleg poratka allergiam van, csak nekem csak a szemem viszketett es tusszogok, bedugul az orrom. Sajnos az keves, ha athuzod az agynemut. En kimostam a parnakat, takarot, szaritogepbe dobtam, kitettem mikor - 10 fok volt kint, a huzattal ugyanezt csinalom, de 3-4 naponta. Lattam, hogy a Sanytolnak van poratka elleni spray termeke. A helyedben azzal befujnam a parnat, az agyat. A huzatot azert ertelmetlen befujni, mert a kovetkezo mosaskor kimegy a hatasa (a gyarto 6 honapot iger)

Nem hiszem, hogy mososzer lenne, mert napkozben a ruhak miatt is vakaroznal

2021. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy csipni nem csipnek es imadjak a karpitozott butorokat, az agynemut, mert az elhalt borunkbol taplalkoznak es igazabol a levegoben szallo urulekukre allergiasok az emberek
2021. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!