Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Földimogyoró allergia kialakul...

Földimogyoró allergia kialakulhat felnőttkorban is?

Figyelt kérdés

Tehát korábban semmi bajom nem volt, most viszont összefüggést találtam a mogyorófogyasztás és az éjszakai nehézlégzés között.

Illetve miben lehet mogyoró, édességeket nem fogyasztok, szóval az kizárva.



2021. febr. 13. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen, kialakulhat. Húgom pl. egy éve laktózérzékeny, holott előtte semmi baja nem volt. Ő is felnőtt.
2021. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
A laktózerzékenység teljesen más, mivel az azért alakul ki, mert nem termel elég enzimet. Ahogy idősödik az ember, annál nagyobb arányban fordul elő. Ennek semmi köze az allergiához. Ezt még egy óvodás is tudja
2021. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Étel allergia/intolerancia nem csak örökölhető/vele született lehet, hanem bármikor bármire kialakulhat.
2021. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Bármilyen allergia bármikor kialakulhat. Sokszor az van, hogy eleve van egy érzékenysége az ételre, csak nem okoz tünetet addig, amíg egyszer csak "túl nem adagolja" magát vele, onnantól viszont a kisebb (sőt az egyre kisebb) mennyiségek is komolyabb hatást váltanak ki. Másrészt allergiák, intoleranciák kialakulhatnak amiatt is, mert tartósan sérül a bélflóra és megnő a bél áteresztőképessége és az emiatt a bélből kikerülő anyagok megzavarják az immunrendszert, hiszen olyan helyeken bukkannak fel, ahol idegennek számítanak.
2021. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem, mogyoró allergia (olyan, amitől anafilaxiás sokkot kapsz etc) nem tud kialakulni felnőttkorban. Egy kis immunológiát tanuljatok már, ha már okoskodni akartok
2021. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem felnőttkorban derült ki a zellerallergiám (szintén anafilaxiás sokk). Pedig addig is ettem zellert, csak talán nem annyit egyszerre. Immunológia ide vagy oda, engem nem nagyon érdekel, amikor éppen a sürgősségin szenvedek egy-egy hanyag étterem vagy rossz termékinformáció miatt.
2021. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Hát persze, mindenki hanyag, csak te nem :D Azért megsúgom, hogy az élelmiszeripar pont nem így működik, hogy azt írnak rá, amit akarnak
2021. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
#7, látszik hogy Te semmi olyasmitől nem kapsz anafilaxiás sokkot, ami ételekben szerepelhet. Nemrég egy olyan kocsonyát sikerült venni, aminek az összetevőlistájában nem volt benne a zeller, de konkrétan zellerdarabok voltak benne. Szerencsére ilyen mennyiségű zeller már messziről szaglik, így ahogy kinyitottam, már csuktam is vissza és ment másnak a kaja. Amikor írtam a cégnek (aminek a honlapján kiemelten hirdetik, hogy odafigyelnek az allergiásokra), az üzletvezető szabályosan megsértődött, pedig egy jelölésköteles allergénről van szó. De éttermeknél is fordult már elő, hogy hiába kérdezem meg hatszázszor, ha nem jut eszébe a szakácsnak, hogy tegnap zelleres lében pácolt valamit. Mert volt már, hogy esküdöztek, hogy tuti nincs benne zeller, de ugye akkor mitől is jön ki az allergiám? És amikor megnéztük a receptjét, akkor de, 2-3 napig zelleres lében áll, ezt végül is ők is elismerték utólag. Megint egy olyan dologban tudálékoskodsz, amiben bebifláztál valamit, de semmi gyakorlati tudásod nincs róla. Kis alázat és tapasztalatszerzés kéne, akkor nem állnál ilyen rosszul zöld pöttyök terén se.
2021. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, valóban nem kapok anafilaxiás sokkot, pláne nem többször, mivel abba általában belehalnak az emberek, kivéve, ha nem kezelik azonnal. Örülök, hogy te lábon kihordod. Bár ha allergiás lennék, eszembe nem jutna étterembe enni vagy olyat, amit nem én készítek. De az egyik legnagyobb élelmiszeripari cégnél dolgozom, mint Minőségirányítási és élelmiszerbiztonsági vezető, úgyhogy egy kicsit jobban értek a rendszerhez, mint te, elég régóta űzöm az ipart gyakorlatban, a családban van is allergiás, bár nem ilyen tudatlan, mint te. Az, meg hogy te a pontozásban éled ki magad, míg én nem használom ezt a funkciót, ez téged minősít, de te tudod.
2021. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit nézz utána az anafilaxiás sokk lehetséges tüneteinek és kezelési esélyeinek.
2021. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!