Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Édesitőszer allergia, létezik?...

Édesitőszer allergia, létezik? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap nővérem csinált "banán fagyit", felvert habtejszínt és fagyasztott banánt turmixolt össze, ehhez adott folyékony édesítőszert (valószínűleg többet is, mint szükséges lett volna,). Nem vagyok édesszájú, nem is kívántam éppen az édességet, így kb. 3 evőkanállal ettem csak belőle. Fogyasztás után fél órával erős gyomorfájásom és hányingerem volt, legalább 1 órán keresztül, enyhe szédüléssel. Mást nem ettem előtte és csak én lettem rosszul a fogyasztók közül.

Tejes dolgokat és banánt hetente többször is fogyasztok,mindenféle probléma nélkül, édesítőt gyakorlatilag soha. Elképzelhető hogy az édesítőszrre vagyok allergiás?

19/F



2021. febr. 21. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel allergia kialakulhat bármilyen anyaggal szemben, érdemes lenne újra meginnod egy kis édesítőszert, így megbizonyosodhatsz róla. Vagy csak simán hanyagold az ilyen szereket, az is egy megoldás.
2021. febr. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kérdezd meg pontosan milyen hatóanyagút tett bele.
2021. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen de nem feltétlen allergia. Lehet nagy mennyiséget tett bele, írtad is hogy túl édes volt. Az édesítőszereket jóval nehezebb megemészteni mint a cukrot, túlzott fogyasztásuk gyomorpanaszokkal járhat és mivel te nem szoktál édesítőket fogyasztani nálad ez a hatás lehet még fel van erősödve, ugyanis lehet szoktatni a gyomrot. Ami inkább furcsa nekem, az a hányinger, annak nem kéne jelentkeznie, bár minden szervezet egyénien reagál
2021. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az, hogy sokan nem tudnak megemészteni bizonyos édesítőszereket és komoly tüneteik lehetnek tőlük. Ki kell tapasztalni, hogy melyiket bírod, melyiket nem. Pl. egy ismerősöm a xilittől konkrétan elveszíti az eszméletét. Egy másiknak a maltitoltól hasmenése lesz.
2021. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!