Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tej allergiások minden tejterm...

Tej allergiások minden tejtermékre, tejszármazékra allergiások?

Figyelt kérdés

Ha valaki allergiás a tejtermékekre akkor minden formában allergiás rá?


Gyakori nálam a hasfájás voltam orvosnál még kivizsgálás alatt vagyok, de mindig kérdezi, hogy nem-e vettem észre, hogy konkrét étel után fáj-e.


Yoghurt, illetve a krémtúró után fáj mindig a hasam mostanában, illetve van, hogy negyed órán belül megy is a hasam tőle.


De ha müzlit eszek, tejjel vagy esetleg tejcsokit vagy más tejes dolgot akkor meg nincs tőle bajom, vagyis nem vettem eddig észre, hogy lenne bármi is, pedig sok müzlit ettem mostanábán tejjel.


Ez így mi lehet?


2021. márc. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
igen
2021. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem allergia, hanem intolerancia.

Leginkább laktóz.

Különböző mértékekben jelentkezhet, a laktóz mennyiségétől függően.

Van akinél az a pár milligramm sem tolerálható a mi a gyógyszerekben van, másoknál pedig csak a tejföl, túró, tejszín és társai okoznak tüneteket.

2021. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A tejben nem csak laktóz van, legtöbbször a tejfehérje okozza a problémát
2021. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


De akkor nálam ez a csak yoghurt és hasonló tejtermékek utáni hasfájdalom illetve hasmenés mit jelenthet?

2021. márc. 7. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt, hogy "ma 20:22" baromságokat ír.

Tejfehérje még a laktózmentes termékekben is van, mivel azt nem lehet semlegesíteni/kivonni a tejből.

Így minden tejtermék, és tejet tartalmazó étel panaszokat okozna.

Próbáld ki a laktózmentes termékeket azokból, amitől panaszod van.

2021. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 köszi ez jó öltet.
2021. márc. 7. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2021. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 14 evesen mutattak ki, hogy tejfeherje allergiam van. 11 evig minden reggel gabonapehely&tej es telitodott a szervezetem, rengeteg piros kiutes lett rajtam, sokat fajt a hasam, szorult a torkom, volt hogy ment is a hasam.

Azt tanacsolta az orvos, hogy forraljuk fel a tejet, ezaltal a tejfeherje tavozik a tejbol, utana visszahutheto. Egy ideig probalkoztam vele, de megvaltozott ugy a tej ize :( attertem a magtejekre, majd a laktozmentesre es azt forralas nelkul siman birja a szervezetem, pedig allitolag nem vagyok laktozerzekeny, csak kazein :) sok sikert! 20L

2021. márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

20:41, ki mondta, hogy nincs a laktózmentes termékekben tejfehérje?

Ne írj már baromságokat. Pont téged javítottalak ki, mert idi.óta informáciokat osztasz meg.


"Leginkább laktóz.


Különböző mértékekben jelentkezhet, a laktóz mennyiségétől függően"



Nem, leginkább tejfehérje. Laktózerzékeny bizonyos kor után 99%-ban minden ember az leszy ez semmi extra, a legtöbb esetben tejfehérje allergia áll fenn. Ne irkálj olyan kérdésekhez, amikhez nem értesz.

2021. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!