Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékeny lehetek?

Laktózérzékeny lehetek?

Figyelt kérdés
Jó fél éve már, hogy néha-néha ha eszek valami tejterméket, már gyakorlatilag akkor érzem hogy valami nem oké a gyomromban, amikor leér a kaja és utána 10-20 perc múlva ülök is a wc-n. Alapvetően soha nem volt gond az emésztésemmel, soha nem hajtotta meg a hasam semmi, viszont amennyire tudom a laktózérzékenység bármikor kialakulhat. Őszintén szólva azért nem tudom mire vegyem a dolgot, mert ez „csak” olyan havi 2-3 alkalommal fordul elő, ami még a tűrhető kategória, főleg most, amikor amúgy is itthon vagyok. A laktózérzékenyeket kérdezném, nektek minden alkalommal gondotok van ha esetleg tejterméket esztek, vagy van hogy semmi?

2021. márc. 12. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy kazein vagy laktóz.


És igen, öcsémnek, apámnak is minden alkalommal szaladni kell.

2021. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háziorvos beutalhat tesztre


Vesznek vért, aztán megoszol egy rakás tejcukrot, aztán megint vér


Aztán örülsz ha eljutsz a WCig :DD

2021. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Őszintén azért nem is mentem még el orvoshoz (a vírushelyzeten kívül), mert két ismerősöm van aki laktózérzékeny és emlékszem hogy ők legalább 3 orvost végig kellett járjanak mire kaptak egy normális diagnózist.
2021. márc. 14. 09:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell orvosokat járni.

Teljesen egzakt vizsgálati módszere van. Csak a beutalót kell megkérni. Ha nem hajlandó a háziorvos beutalót adni akkor gasztroenterológushoz kell menni!


Az + egy tizes lesz, de utána kapsz évente 60 ezer forint adó-visszatérítést.

2021. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
0%
A tej alapból emészthetetlen felnőtt emner számára. Leher csak ennyi a gond. Sokakat meghajt.
2021. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!