Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől jöhettek újra elő...

Mitől jöhettek újra elő rajtam a csalánkiütések?

Figyelt kérdés

15 éves koromban nagyon durva allergiás reakcióim voltak (angioödéma,csalánkiütések).

Akkor hisztamin intoleranciára gyanakodtunk,cetirizint szedtem evekig naponta,aztan szep lassan sikerult letennem,egeszen addig,hogy tavaly mar volt,hogy honapokig nem kellett szednem a cetirizint.

Sokszor ittam alkoholt,es nem volt problema akkor sem.

Februar 15-en sajnos egy buliban nagyon csunyan berugtam,es eletemben eloszor hanytam,nagyon nagyon rosszul voltam masnap is, tenyleg ehgyomorra ittam es a belemet is kihanytam konkretan.

Masnap ejszaka jottek rajtam ki a hatamon nagyon erosen csalankiutesek,es azota is 2 naponta kb kijonnek rajtam,de csak es kizarolag a hatamon, mig korabban egesz testszerte jottek ki rajtam.

Mitol lehet ez,es mit tudnek tenni ellene?

Elore is koszonom a valaszokat!

20/F



2021. márc. 31. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2021. márc. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És miért hagytad abba a cetirizint?
2021. márc. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azert hagytam abba,mert mar nem volt szukseges szednem,teljesen tunetmentes voltam
2021. márc. 31. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván tünetmentes voltál, hisz gyógyszert szedtél rá
2021. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is tudnod kell, hogy a csalánkiütés az autoimmun spektrum egyik megjelenési formája, és mint minden autoimmun betegségnek, ennek is az áteresztő bél szindróma az alapja. Ez nem olyan durva dolog, mint ahogy első blikkre gondolnád! Arról van szó, hogy a vékonybél (mindössze egy sejt vastagságú) falán kicsi gyulladások, azok helyén parányi lyukak keletkeznek, amin keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba, csúcsra járatva ezzel az immunrendszert. Egy idő elteltével, ha nem vétkeztél túl sokat a kajálás terén, ezek a lyukak begyógyulnak, és a tünetmentes állapotba kerülsz. Aztán amikor jön egy elhajlás, elölről kezdődik az egész.

Sajnos ezek viszonylag új (2015-ös) felfedezések, s így az orvosi protokoll részét még nem képezik. Amit tehetsz, az, hogy kerülöd azokat az ételeket, italokat, amik nálad beindítják a folyamatot. Ezek javarészt mindenkinél mások, de nagy általánosságban ide tartoznak a burgonyafélék, a hüvelyesek, a tej és tejtermékek, és legfőképpen a glutén.

2021. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bárki aki ide tévedne:

Meggyógyultam újra!

Gluténmentes táplálkozásra álltam át, kb fél év kellett, hogy meggyógyuljak.

Javaslom mindenkinek, akinek ez a problémája!

2022. okt. 29. 03:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!