Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az igaz, hogy regebben (a...

Az igaz, hogy regebben (a regebben alatt kb. 50 evvel ezelottre gondlok) kevesebb allergias es/vagy gyenge immunrendszeru ember volt? Vagy csak kevesbe neztek, vizsgaltak ezeket es ezert tunt sokkal kevesebbnek mint most? Ha tenyleg igy volt, miert?

Figyelt kérdés
Ha tenyleg kevesebb volt, miert volt kevesebb? Szerintem semmivel se volt kevesebb beteges ember, csak nem foglalkoztak vele annyira. Talan meg tobb is volt (az orvostudomany se volt ilyen fejlett)

2021. ápr. 1. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mindkét állítás igaz, kevesebb is volt az ilyen nyavalya meg nem is nagyon nézték. Sokkal többet mozogtak az emberek, többet voltak szabadban stb... Egyszerű példa erre a hanyatlásra a mainzi egyetem kutatása, ahol megállapították, hogy 30 éve még 50 százalékkal kevesebb volt a szemüveges. Emellett egyre több a túlsúlyos is meg a mozgásszegény, irodában, kocsiban tespedő ember. Nem erre van "kialakulva" az emberi szervezet. Nekem kb. 7 éves koromban végeztek allergiatesztet, nagyjából mindenre allergiás voltam (2 kivétel volt), viszketett a kezem, mint az állat a teszt során (az jelenti az érzékenységet). Nem törődtem vele, sőt, direkt kerestem az allergizáló elemekkel a kontaktot (pl. macska, mező stb...) és húsz év elteltével tartok ott, hogy idestova min. 10 éve szinte semmi tünetem nincs, hülye gyógyszereket is csak 1-2 évig szedtem, nem vagyunk az a "gyógyszeres" család, szerencsére. Sokat mozgok, keveset, de jót eszem, igyekszem nyugodtan élni, nem sokat nyüstölni a gépeket. 180/70 F
2021. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok eü dolog volt kevesebb korábban, az evolúció során amihez alkalmazkodtunk, ahhoz képest rendkívül eltérő és természetellenes állapotok között élünk most és ezek kölcsönhatásban is vannak.
2021. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eléggé robbanásszerűen jött ez, amikor én allergiás lettem, 1970 tavaszán, akkor még nagyon ritka dolog volt az allergina. Szívtam vagy négy évet, mire valamelyik orvos allergiára gondolt a panaszok hallatán, hogy minden májusban megdöglök a náthától. :D De addig minden volt, rengeteg orrcsepp, orrsövényműtét, inhalálás, tán ráolvasás is. Pár év múlva is csak egy allergiásról tudtam, ő a műanyagpadló ragasztóra volt allergiás.

Aztán a nyolcvanas évek végén azt olvastam egy lapban, hogy a népesség 20 %-a allergiás. És ahogy utánaszámoltam, ez pontosan így volt abban a nagy házban, ahol akkor laktam. :D

2021. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!