Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A Raynaud-kór az fájdalmas...

A Raynaud-kór az fájdalmas vagy csak kellemetlen?

Figyelt kérdés

Azt hiszem így néz ki:

[link]


Amúgy ez nem az én kezem, csak találtam ezt a képet!

Mit érez az az ember aki ebben a problémával szenved?



2021. máj. 2. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, picit olyan zsibbadós érzés van olyankor az ujjakban. Nekem főleg a lábujjamon szokott kijönni, érzem, mikor a cipőbe már ilyen, de semmiképp sem fájdalmas
2021. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez milyen gyakran szokott kialakulni nálad?
2021. máj. 2. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe van csak szerencsére, pl. nem kékül el stb. és akkor fordul elő, mikor hideg van és tartósan kint vagyok, pl. régen snowboardoztam és egész nap kint voltam a hidegben és a lában fázott. A kezemen is előfordul ha sokaig vagyok kint es a kesztyű nem melegít elégge
2021. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
A Raynaud szindróma nagy valószínűséggel autoimmun eredetű. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ott nem fog megállni a történet, más távoli, látszólag nem összefüggő autoimmun tünetek is jelentkezni fognak. Szóval meglehetősen kellemetlen.
2021. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Arnold901005 ***** válasza:

Azt írták előttem, hogy nem fáj, pedig van akinél olyan fokú, hogy fájdalmat okoz. Nálam is. Zsibbadás, merevség és fájdalom van az elszíneződés mellett.

Valóban autoimmun. A Raynaud kór csak önmagában fordul elő, a Raynaud szindróma viszont autoimmunt jelez.

2021. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!