Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek tojásallergiás?

Lehetek tojásallergiás?

Figyelt kérdés

Valami egyértelműen irritálja a gyomrom nagyon régóta: puffadás, hasmenés stb. Pár éve már gyűlölöm a tojás szagát és ízét (pl tésztákban és sokmindenben megeszem, mert ott nem érződik, de piskótában már nem bírom elviselni). Szóval rendszeresen eszek tojást, amíg el tudom nyomni az ízét, de messzemenőkig undorodom tőle.


Már megnéztem a tojásallergia tüneteit: bőrviszketés, kipirosodás, csalánkiütés, száj körüli zsibbadás, az arc, a torok duzzadása, légzés nehézsége, hányás, hasmenés, hasi fájdalom. Az utolsó kettő igaz csak rám. A puffadást itt nem is írja.


Ma gondoltam arra, hogy talán nem lenne hülyeség, ha pont a tojás zavarná az emésztőrendszerem. Aki igazoltan tojásallergiás az tudna segíteni, hogy hogy derült ki nála, mik voltak a tünetek? Két hét múlva mennék orvoshoz, addig is próbálnék találgatni, még ha tudom is, hogy nem a leghasznosabb.



2021. máj. 4. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, pár napig ne egyél semmit, amiben tojás van. Ha jobban leszel, az a bűnös.
2021. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!