Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 6 éves gyereknek allergiára...

6 éves gyereknek allergiára mit ajánlottok?

Figyelt kérdés

Kislányom allergiás tüneteket produkál. Orrfolyás, szemviszketés, tüsszögés. Sajnos tőlem örökölte. Már tavaly is szenvedett vele. Próbáltuk a Cetirizin Hexal cseppet és a gyerekorvos a Lendint is felírta, viszont egyik sem használ. Nagyon sajnálom szegényt, mert tiszta duzzadt a szeme a sok dörzsöléstől.

Nincs valami másik gyógyszer, amit 6 évesnek lehet adni és nálatok bevált?



2021. máj. 5. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézz utána homeopátiás szereknek. Én ugyan nem hiszek ezekben,de ismerősömnek konkrétan elmúltak a tünetei,pedig iszonyat szenvedett. Holnap rákerdezek ha gondolod,mit szed pontosan.
2021. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ha megkérdezed.
2021. máj. 5. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Helyi hatású szereket próbáltatok? Nekem a szemcsepp volt a megváltás. Persze olyan kellett, ami nem csíp, de mikor sikerült egy ilyet felírnia az orvosnak, attól a szezontól kezdve már nem voltam a halálomon a tünetektől. Konkrét gyógyszert nem tudok javasolni, talán az Opticrom volt a befutó, de nem 100%. Azóta maguktól is egy csomót enyhültek a tüneteim, most már kevésbé kell a gyógyszer.


Viszont a szezon közben kezdett gyógyszernek hetek kellenek, hogy rendesen hatni tudjon. Ugyanis - legalábbis nálam - az allergia egy erősen önrontó folyamat, egy idő után már azért vagyok rosszul, mert már eleve ki van dörzsölve a szemem vagy fel van marva az orrom.


A napellenzős sapka, napszemüveg is sokat segített, napon sokkal rosszabbak voltak a tüneteim.

2021. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most vettem neki egy másik hatóanyagú tablettát és szemcseppet. Illetve megpróbáljuk majd a homeopátiás szert is. Remélem használni fog valamelyik. Én is allergiás vagyok, de nekem a Cetirizin is elég.
2021. máj. 5. 17:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem,se sajnos nem gyógyszertárit használ,hanem természetgyógyász külön kevert neki cseppeket,mindig egyéni igényre szabva. :/

1es voltam

2021. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekként az év fele brutál allergiával telt (mindenféle pollen és fűfélék főleg, de nagyon sok mindenre allergiás vagyok). A szüleim nem akartak kisgyereknek olyan durva antihisztaminokat adni, amiket felírtak, ők is homeopátiával próbálkoztak. Voltak olyan évek, amikor nagyon jól működött, máskor annak ellenére is voltak azért tünetek, de koránt sem olyan rosszak, mint nélküle. Úgyhogy egy próbát megér, én a gyógyszertári bogyós verziót használtam. Most felnőttként pár éve más miatt kénytelen vagyok minden nap lendint szedni, nekem ez sokat segít az allergiámon is, de ennek ellenére is van néha, hogy valami nagyon bedurrant max 1-2 napig. Nasivin orrsprayt használtam még, amikor kellett (gyerekként még nem, csak tiniként) hogy tudjak aludni legalább. Amúgy ez csak mellékes kérdés, de meddig próbáltátok a lendint és hogyan? Mert annak több nap kell, talán egy hét is, mire elkezd hatni és minden nap kell szedni éhgyomorra reggel és nem szabad utána 1 órán keresztül enni. Én 2 napot tudok maximum kihagyni belőle és akkor már jönnek a tünetek. Szóval ezt nem akkor kell bevenni, amikor probléma van. Ha így szedtétek és nem használt, akkor tárgytalan:)
2021. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos tavaly is szinte kora tavasztól őszig voltak allergiás tünetei. Nekem csak kora tavasszal vannak allergiás tüneteim.

A Cetirizint már a tünetek elkezdése előtt elkezdtük használni. De egy hónap után kértem a gyerekorvost, hogy írjon fel valamit, így adta a Lendint. Reggel ébredés után bevette, és nem is evett, igaz volt amikor kért egy kis kiflit. Szóval nem tudom, hogy emiatt nem használt-e, de a tüneteken kicsit sem enyhített. Ezt kb. 2 hétig szedtük. Most más hatóanyagú antihisztamint vettem neki, Novocetrint. Ha ez sem használ, akkor fogalmam sincs már, hogy mit csináljak.

2021. máj. 6. 07:40
 8/10 anonim ***** válasza:

A novocetrin elvileg nem tud többet, mint a sima cetirizin (legalábbis én úgy tudom, hogy a 10 mg cetirizinnél igazából a molekulák fele hatástalan, és a levocetirizinben csak a hatásos 5 mg van benne, ennyi csak a különbség). Gyakorlatilag viszont valamiért nekem is a levocetirizin hatóanyagú szer fényévekkel jobban használt, mint az összes többi. Nálam a Lendin is kevésbé vagy legfeljebb ugyanúgy hatott, mint a levocetirizin, egyszer használtam egy hónapig. És macerásabb is szedni, legalábbis én ez utóbbit nem különítem így el az étkezésektől.


Lehet próbálkozni egyébként a keresztallergének elhagyásával, ha tudod, mire allergiás pontosan, de én ezt sosem csináltam, sok kísérletezést igényel. Tavalyi fölfedezésem, hogy kültéren a maszk nagyon sokat segít. Meg a légkondícionálás - ha csak lehet, legalább suliból jó lenne légkondícionáltat keresni.


És hogy mit csinálj, ha semmi nem hat: jelentem, ez gyerekként nekem is elég vacak volt, de ki lehet bírni. Én már teljesen bedugult orral is tudok aludni, ha kell :-/

2021. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi voltam, hogy rá van-e írva pontosan a lendinre, hogy mikortól kezd el hatni, mert emlékszem, hogy az elején sok idő volt, amikorra elkezdett és sajnos nem találtam meg, viszont az rá volt írva, hogy 12 év alatt nem alkalmazható...nem is értem miért írta fel az orvos.
2021. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as: sajnos nem voltunk még allergia teszten. Olvastam, hogy 5 éves kortól már lehet allergén immunterápiát alkalmazni. Itt már az ellergiát okozó pollen szezonja előtt legalább 2 hónappal el kell kezdeni a kezelést. Lehet jövőre megpróbálkozunk vele. Állítólag több évig tünetmentesség érhető el.


Kedves 9-es: A Lendinből van több fajta. Amit felírt, az 6 és 12 éves gyerekeknek van kifejezetten (10 mg), amit te néztél az 12 év fölött használható (20 mg).

2021. máj. 6. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!