Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejallergiások fogyaszthatnak...

Tejallergiások fogyaszthatnak tejcsokoládét?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 11:06
 1/4 anonim válasza:
78%
Ha laktózérzékeny vagy laktózmentes csokit, ha tejfehérje érzékeny akkor is lehet kapni tejmentes csokit, de mindegyikre ráírják kb hogy tartalmazhat tejet szóval gyakorlatilag nem lehet kapni
2021. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván olyan csokit, amiben van tej, nem fogyaszthatnak. De lehet kapni vegán csokoládét, abban garantáltan nincs tej, mert a vegán védjegy ugyanolyan szigorúan kizárja a tejjel érintkezést, mint ahogy a gluténmentes védjegy a gluténszennyezést. Van vegán csoki a dm-ben, Müllerben, hipermarketekben, van Lindt márkájú vegán csoki stb.
2021. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ.

Ha laktózérzékeny, akkor laktózmentes csokit ehet.

Ha a tejcukorra vagy a tejzsírra allergiás, akkor ehet olyan csokit, amiben nincs tej.

(Illetve ha vállalja a rosszullétet, akkor fizikailag mindet meg tudja enni, csak nagyon nem ajánlott.)

2021. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2

Ja, én is a vegán cuccok között kezdtem néezegetni tejérzékenyként. Sajnos azok 99%-a is írja, hogy nyomokban tartalmazHAT tejet.


Amit értem, h egy gyárban készül és vagy belekerül, vagy nem, de sajnos a valódi intollerancián, pláne allergián ez qrvára nem segít.. ÉS bizony puffadtam már be vegán xartól 1-2től, ergo került is bele tej..


Ezzel csak azt akarom modnani, hogy nem, a vegán sem jelenti azt, hogy 100% tutibiztos h nincs benne tej. Belekerülhet, sajnos..


Ami 100% tuti az az, ami konkrétan ki is meri írni, hogy "nem tartalmaz tejet." Ez csak a biztos.

2022. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!