Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik-e repceolaj és naprafo...

Létezik-e repceolaj és napraforgó olaj allergia?

Figyelt kérdés

Mik a tünetek?

Mekkora bevitt mennyiség felett jelentkezhetnek a tünetek?

Mekkora a kockázat, ha van?



2021. máj. 21. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

bármire reagálhat a szervezet allergiás tünetekkel.....


De ha eddig semmit nem tapasztaltál, akkor nagy mennyiségtől sem fog jelentkezni az allergia.

2021. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Valójában arról van szó, hogy egy kollégámmal dolgozunk egy élelmiszergyárban, ahol fogyasztásra kész ételeket gyártunk. Nem hús étkek. Gabona alapúak. És gyártunk két látszólag teljesen azonos terméket, de máshova mindkettőt, amelyekben a különbséget sem ízre, sem bármilyen látszólagos jellemtulajdonságban nem leltük fel. Az egyikhez repceolajat, míg a másokhoz napraforgó olajat kell használnunk a gyártás folyamán a receptúra szerint.

Mi tudjuk, hogy mik az allergén alapanyagok, amelyekkel kell vigyázni. Pl.: mogyoró, tej, stb. Azt is gondoljuk, hogy a gyártás folyamán használt olajok árainak a különbsége sem lehet számottevő. Ízre gyakorolt hatása gyakorlatilag nulla, hiszen nem érezhető. (Egy tojásrántottánál lehet érezni a különbséget, de ott a mennyiség aránya jelentős.) Omlósság, stb. esetében sem fedeztünk fel különbséget.

Elkezdtünk azon gondolkodni, hogy esetleg lehet-e orvosi oka? Viszont a csomagoláson fel kellene akkor tüntetni azt, ha az esetlegesen allergiát okozható olaj az tartalmazott a termékben. Más szempontokat is vizsgáltunk. Terülékenység, beszívódás. De nem láttunk különbséget.


Ezek után azon kezdtünk el tanakodni, hogy melyik a jobb. Magam a napraforgó olajat részesítem előnyben,míg a munkatársam a repceolajat. Vagyis melyik az egészségesebb?


Köszönöm a válaszokat. Ilyen kíváncsi figurák vagyunk.

2021. máj. 21. 10:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy "egészségesebb" - ízlés kérdése, hogy ki melyik olajat szereti jobban.


Én már a repce szagától kiszaladnék a konyhából... Nem is használom.


Aztán: van, aki mediterrán országban nyaral, és egész héten hasmenésre panaszkodik - az olívaolaj miatt.


A Görögországban élő (20 éve oda ment férjhez) ismerősöm itthon panaszkodik ugyanerre - amikor az anyukájánál napraforgóolajjal készített kajákat eszik. Pedig gyerekkorában itt élt, tehát jó eséllyel szinte csak nf. olajat evett.

2021. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Repceolaj allergia. Nem tudtam mi a bajom, reggeli után annyira rosszul lettem allergiás tüsszögés orrfolyás tört rám hogy teljesen legyengültem, le kellett mondanom az aznapi programot. Csak egy új dolog volt a reggeliben, amit előtte nem ettem. A "Mizo kenvejó tengeri sós" nevű vaj. Egy nap alatt elmúlt a baj. Később újra megpróbáltam, hogy eszem belőle mert nagyon finom, és nem tudhatom hogy tényleg ez váltotta-e ki. De igen, ez volt mert ugyanaz a tüsszögés-orrfolyás roham jött mint korábban. Elolvastam, repceolaj van benne, többi dologra nem lehetek allergiás csak erre. Elkezdtem keresni a neten repceolaj allergiát és ebbe a kérdésbe botlottam. Egyébként enyhe pázsitfű és mogyoró pollenallergiám van. Ez a repce nagyon meglepett.
2021. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!