Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Erős allergiás tünetek enyhíté...

Erős allergiás tünetek enyhítésére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Allegra-t szedem, de sz@rt sem ér finoman szólva, kb 2 óráig csillapít, de aztán annyi és csak 1 tabletta ajánlott naponta.


Nagyon erős idén...nem csak az orrfolyás, szemviszketés, de a mellkasom is fájni kezdett, köhögök, volt, hogy este sípoltam is.


Nagyon félek, nem tudom, mit szedjek...orvosi ellátás nem jár nekem az új diszkriminációs törvény szerint, magánra nincs pénzem...


Ceritizin Hexal csepp? Vagy mit ajánlanátok? 🙏😞



2021. jún. 9. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem jár orvosi ellátás neked???
2021. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Menj orvoshoz, nem tudom milyen új törvényre gondolsz, de továbbra is mindenkit ellátnak...
2021. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ezt kérdeztem.
2021. jún. 9. 11:46
 4/13 A kérdező kommentje:
Valószínüleg magas lehet egyeseknek
2021. jún. 9. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Csak az orvos fogja tudni mit adjon, és nem nem nekem magas a kérdésed, hanem neked a válaszom!

Menj el a háziorvosodhoz!

2021. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Orvost.
2021. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi ellátás mindenkinek jár.

Menj orvoshoz.

2021. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a házi orvosom(!!) mindenféle allergiavizsgálat nélkül felírt vényköteles allergiagyógyszert, az segített. Kérdeztem, hogy nem kell-e vizsgálatra mennem előtte, mondta, hogy ezek annyira tipikus tünetek, hogy megspórolok vele egy felesleges kört és kellemetlenséget a vizsgálattal.


Szóval szerintem neked is a házi orvos felírna gyógyszert. Ne ilyen vény nélkülit szedj, azok általában nagyon gyengék.

2021. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire azért ne bízzunk az orvosban, mert lutri. A háziorvosok nem fizetésből, hanem szponzorációból élnek elsősorban. Azt fogják felírni, amiért fizetnek neki. Rajtam mikor először jelentkeztek allergiás tünetek, akkor felírt valamit. Előtte igazából nem sok tünetem volt, de amint elkezdtem szedni a gyógyszert, utána teljes káosz uralkodott, épp csak az nem váltott ki heves reakciót, ami nem is létezik. Letettem a gyógyszert és a problémáim 99%-a elmúlt.


Gyógyszer nevet nem mondok, mert nyilván személyenként változik, hogy mi használ és mi nem, szóval nem is a gyógyszert hibáztatom és nem is ez a mondandóm lényege. A lényeg az, hogy az orvos menetel baromi haszontalan. Bemész a gyógyszertárba és kérsz valamit. Hatásos? Remek. Nem? Akkor menj vissza és próbálj ki valami mást. Ismételd, amíg meg nem találod a számodra legjobbat. Ezt csak így lehet és az orvos semmivel nem fogja ezt a folyamatot megkönnyíteni/felgyorsítani.


#8 írta, hogy az orvos megspórolta neki egy teszt időtartamát (meg nyilván kellemetlenségét). Hát igen, de azt gondolom nem mondta, hogy "he b*zmeg, hozzám jönni is időpazarlás volt". :D Gondolom jó kedvvel adta oda a szponzorált gyógyszert, persze látom neked szerencséd volt és bevált, örülök neki, de ez puszta véletlen/szerencse.

2021. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oltási igazolással lehet csak tudomásom szerint.


Plusz nincs érvényes TB-m, 3 hónapja vesztettem el az állásom...nen tudom vényköteles gyógyszerhez jutni

2021. jún. 13. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!