Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki nem cöliákiás gluténérzéke...

Aki nem cöliákiás gluténérzékeny, (amit nem lehet vértesztből kimutatni) okozott nála a glutén nagyon erős ízületi fájdalmakat, vagy egyéb társbetegségeket, hasfájást?

Figyelt kérdés
Egy hosszabb antibiotikum kúra után először hasfájásom lett, majd folyamatos izom fájdalmam. A cöliákia vértesztem negatív, de hallottam arról, hogy emellett is okozhat panaszt a glutén, ill. a búza. Akik ilyen betegségben szenvednek, azoktól kérdezném hogy volt e valakinek puffadása és folyamatos izomfájdalma. Nem feltétlen azután fáj mikor eszek bármit, hanem egész nap, de tekintve hogy szinte mindenben van glutén, felmerült hogy mégis egy kevés glutén is okozhat ilyesmit ha van valamelyik ételben úgy, hogy nem is sejtem. Tapasztalatokra, tünetekre lennék kiváncsi, köszönöm!

2021. jún. 12. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erős izomfájdalmakat okoz a glutén nekem. Már vagy 10 éve kiküszöbölöm az étrendemből, de ha véletlenül valamiből belém kerül, 1 nap alatt jönnek a tünetek, és 2-3 napig tartanak, míg ki nem ürül. Nem vizsgáltattam be, mert így is nyilvánvaló, hogy el kell kerülnöm. Annyi változott, hogy sok év után pár hónapja véletlenül valami kolbásszal belém került, és most már akkor is fáj tőle minden láb- és derékizmom, ha nem mozgok. Régen csak mozgás közben fájt, alig bírtam tőle járni. Mindennek elolvasom az apróbetűs részét, abból kiderül, van-e a kajában glutén. Így több mindent tudok enni, mintha csak az áthúzott kalászos ételeket fogyasztanám. Sok cuccban csak kukoricakeményítő van pl.
2021. jún. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
És ezzel egy időben laktózérzékeny is lettem. De azt laktázenzim tablettával lehet kezelni, ha pl. vendégségben olyannal kínálnak, egy tabit bekapsz előtte, és meg van oldva.
2021. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) ezesetben ha jól értem akkor lehet, hogy ha minden nap egy pici gluténnal kapcsolatba kerülök, az körforgást okozva folyamatos panaszokat okoz? Illetve ha elhagyom, mennyi idő után kellene javulást észlelnem?
2021. jún. 12. 01:26
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
nekem 3 nap, míg kiürül belőlem. Bármennyi kicsi belém kerül, másnap okozza a tüneteket már.
2021. jún. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már alig bírtam felöltözni és járni, a neten találtam gluténérzékenységre ezeket a tüneteket, gondoltam, kipróbálom, 3 napig nem ettem semmi gluténosat, egyszer csak fura érzésem lett ahogy letelt a 3 nap: nem fájt semmim. Visszapróbáltam pár hét után, megint ettem glutént, másnapra megint minden fájt.
2021. jún. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Évek óta nem is veszek semmit, amiben glutén vagy laktóz van, a háztartásba csak gluténmentes dolgok kerülnek be.
2021. jún. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
állítólag van, akinél még skizofréniát is tud okozni, és apám sajnos az is volt.
2021. jún. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) megpróbálom akkor elhagyni a glutént
2021. jún. 12. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
A naturtéka.hu oldalon a speciális diéták fülön lekérheted a gluténmentes ételek (kenyerek pl.) listáját, onnan (is) rendelhetsz.
2021. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
58%
Az kevés lesz, ha elhagyod a glutént. Az azzal keresztreakcióban álló ételeket is ki kell zárni az étrendedből. A krumpli agglutenintartalma pl ugyanolyan reakciót vált ki. A gluténmentes kenyerek sem adnak megoldást. Teljes körű étrend- és életmódváltás szükséges. A glutén ugyanis csak beindítja a folyamatot, a nagy rombolást nem az, hanem az autoimmun fellángolás okozza. A glutén csak leradírozza a vékonybél faláról az azt védő nyálkaréteget, s ezzel áteresztővé teszi a bélfalat, melyen keresztül így emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, tehát beindul a folyamat.
2021. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!