Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik, hogy valaki hiába...

Létezik, hogy valaki hiába szedi az allergiara a gyógyszert és az orrsprayt ugyanúgy elvan dugulva az orra vagy csak én vagyok így ezzel évek óta??

Figyelt kérdés

2021. jún. 14. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Nálam öcsémet el is küldik allergia dokihoz,de azt mondta egy másfajta doki aki javasolta,hogy majd ősszel kell,de ő még +ba szemcseppet is használ. Nem tudom ez miért lehet.
2021. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, én régebben szedtem a Zyrtecet, de attól bekábultam mindig. Már nem szedem inkább, hanem tengervizes orrsprayel mosom ki pár óránként az orrom, mentolos orrkenőccsel mélyen benyúlok az orromba. Mindennap hajmosás, ruhákat nem a szabadban szárítani.
2021. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orrcsepp függőség orrdugulást okoz.
2021. jún. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3, az nem az allergia elleni orcseppre vonatkozik, hanem a nyálkahártya-lohasztóra. Allergia elleni hatóanyagból van olyan, amit folyamatosan is szabad szedni és nem okoz kárt.


Kérdező, sajnos van ilyen, gyerekként én is ilyen voltam :-( Végig kell próbálni többféle hatóanyagot, és minél pontosabban szedni. Ez mind a tablettára, mind a szemcseppre, orrspayre vonatkozik. Remélem, orvosnál is voltál. Nekem az áttörést valamiért a levocetirizin hatóanyag hozta meg, ami furcsa, mert szedtem előtte sima cetirizint is, annak is hatnia kellett volna. Másrészt az életkor is segíthet, és ha nő vagy, esetleg majd terhesség alatt-után is csökkenhet az allergiád (vagy rosszabbodhat, ez lutri, én most vagyok terhes és szerintem javult).


Amire gyerekként sose gondoltak a szüleim, hogy mindig adjanak rám sapkát meg napszemüveget nyáron, nálam az is hatalmas segítség. Meg persze az összes többi trükk, biztos ismered őket, arcmosás stb. Aztán az egyetemen lett jobb, ott légkondícionált épületek voltak, ugyanígy segített a légkondícionált munkahely. Tavaly nyár végén jöttem rá, hogy a kinti maszkhordás mennyit segít. Fiatal felnőttként már csak augusztus-szeptemberben vannak tüneteim (gyógyszer nélkül tavasszal is lennének), augusztus elején szoktunk direkt elmenni nyaralni, olyan helyre, ahol jobb. Így csak 3-4 igazán durva hét marad.

2021. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4! Oké, akkor összekevertem! 3as voltam.
2021. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!