Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejfehérje allergia vagy...

Tejfehérje allergia vagy tejfehérje intolerancia?

Figyelt kérdés
Mi a pontos különbség? Egy vérvételi vizsgálattal ki tudják mutatni, vagy külön vizsgálatot kell végeztetni? Esetlegesen felnőtt korban (22 éves) elmúlhat? Házi orvos beutalhat ilyen vérvizsgálatra? Interneten utána olvastam többször is, de szeretném tisztán látni a dolgokat, nem szaknyelven.

2021. jún. 16. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Allergia vagy intolerancia:

[link]


Nekem verbol mutattak ki a tejfeherjet es a laktozt is, allergivizsgalat keretein belul. Tapasztalatbol mondom, hogy maximum gyerekkorban noheto ki, ha ez nem sikerul, akkor idovel csak rosszabbodik dieta nelkul. Nekem mar gyerekkent is fajt egy kicsit a hasam a tejtol, de ennyivel megusztam, viszont manapsag ha veletlenul (vagy direkt, mert nem tudok ellenallni :D) tejtermeket fogyasztok, akkor bedugul a fulem, faj a hasam nagyon es rogton hasmenesem lesz.

Azt nem tudom, hogy van ez a beutalosdi, en maganban csinaltattam 18 eves koromban, mert a haziorvos leszarta a tuneteimet, azt mondta, hogy csak bekepzelem.

De elso korben a haziorvosnak kell szolni, ez tuti.

2021. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!