Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mostanában egyre többször...

Mostanában egyre többször dagadok fel egyszerű rovarcsípésektől. Lehet háziorvostól szteroidot felíratni, vagy mindenképp szükséges a szakorvoshoz járós tortúra? Vagy lehet esetleg venni patikában is recept nélkül?

Figyelt kérdés
Egy hónapja cselőpók csípte meg a lábamat, az úgy fájt alig tudtam lábra állni reggelente kb. három napig. Majd rá két hétre az alkarom egy sima szúnyogcsípéstől dagadt fel. Az tuti az volt, mert láttam is a dögöt mikor rászállt. Most meg a fene tudja mi csípte meg a felkaromat, de ödémás lett. Aggódok, hogy kialakult valami allergia, és már félek mi lesz ha pl.egy darázzsal találkozok. Vagy tényleg ennyire "mérgesek" lettek a szúnyogok? Utálok orvoshoz mászkálni, akkor megyek, ha már nagyon égető a helyzet vagy ha visznek. Semmi kedvem az allergiatesztes bőrgyógyászatos tortúrához és a fél napos várakozáshoz, mindenféle kivizsgáláshoz amiből aztán kiderül a semmi. Szorongok és introvertált vagyok, boltba is kín elmennem. Gondoltam még arra, hogy méhésztől kérek esetleg szert, ők általában tartanak ilyent. Nem tudom hogy kialakult -e allergiám a méhekre, darazsakra is, és fogalmam sincs ,hogy ezt egyáltalán ki lehet-e deríteni, vagy csak akkor ha megtörténik a baj? Bármilyen tanácsot elfogadok, de örülnék, ha megtudnám úszni a legegyszerűbben. :-) Kertes házban élünk, szinte egy erdő az egész, és itt bármi előfordulhat.

2021. júl. 16. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mérgesek, permetezik őket. Sanszos hogy a vegyszerrel van bajod, nem magával a csípéssel.
2021. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Antihisztamint vény nélkül is kapsz a patikában.
2021. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 1-es, igen tudom, azért is tettem idézőjelbe. :-)

Tehát akkor nem kell aggódnom, hogy egy darázscsípésbe bele halhatok? Nem függ össze hogy újabban így reagálok ezekre a megszokott rovarokra? Azért majd antihisztamint veszek, és kalcium is van itthon.

2021. júl. 16. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kalcium nem ér semmit sem allergiás reakcióra, nézz utána. De ha csak placebóként kell, vegyél nyugodtan.
2021. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami a darázscsípést illeti: Két allergiás keresztgyerek mellett ajánlanék egy bizarr, de bevált módszert: Legyen nálad vöröshagyma. A frissen vágott vöröshagyma ugyanis jó az allergiás reakciók ellen darázscsípésnél (élesben kipróbált módszer sajnos) félbe kell vágni a hagymát, a frissen vágott felületet rászorítani a sebre. Három perc volt a leghosszabb idő amíg a fiúknál lehúzta a duzzanat a csípés után- pedig ők az a kategória, akinek a csípés után már kórházi élményük volt nem egyszer. A gyógyszerük nem hat olyan gyorsan mint a hagyma. Ne kérdezd miért hat, de szó szerint életmentő.
2021. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Köszi, remélem nem lesz rá szükség, de ha igen, észben tartom. :-)
2021. júl. 17. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!