Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékenyek, tudtok erre...

Gluténérzékenyek, tudtok erre mondani valamit? Nektek mi a problémátok?

Figyelt kérdés

Hónapok óta reggelente 1x megy a hasam az esetek 90%-ban, van amikor erősebben, van amikor nem, és van amikor teljesen normális (de az sajnos már ritkán.) Szinte mindig csak reggel megyek el a mosdóra, egyszer. (Tehát nem rögtön étel váltja ki a mosdóba rohanást.) Ezen kívül gyakran este fele puffadt vagyok. Hasam nem fáj. A wc-zés sem fáj. Nem fogytam. Tehát nem egy olyan dolog ami megkeseríti az életem, bár a puffadás néha zavaró, de nincsenek fájdalmaim, nem kell rohannom soha a wc-re. Ugyan azt eszem mint eddig. Voltam már több vizsgálaton, szervi bajom nincs, de azért még is tudni szeretném biztos nincs-e baj, most az allergiákat fogják megnézni (laktóz, glutén, meg még ételek.) Ha ez se mutat ki semmit, akkor valószínűleg meg kell tanulnom ezzel együtt élni.

Nagyon félek, hogy gluténérzékenység is lehet, de ha diagnosztizált gluténérzékenyként eltudnád mesélni neked mik voltak a bajaid, talán jobban össze tudnám rakni a képet, hogy talán még sem ez az!

Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. aug. 18. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gluténérzékenységnek több száz tünete lehet. Legtöbben állítólag lefogynak, mert a bélbolyhaik nem tudják felszívni a kaját, mert elpusztulnak a gluténtól. Nekem izom- és ízületi fájdalmakat okoz, nagyon erőseket, fájdalomcsillapító kell, ha nagy ritkán véletlenül gluténosat eszem. Évek alatt egyre erősebb ez a fájdalom, de jó hír, hogy 4-5 évente érzem csak, mert tudok vigyázni, a háztartásban nincs semmi gluténos.
2021. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom áttért a gluténmentes táplálkozása, és az addig tipikus hasi puffadása el is múlt rögtön.
2021. aug. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld kéz! Illetve nektek mikor alakult ki, hány éves kortól jöttek a tünetek?
2021. aug. 19. 00:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem migrénem volt tőle
2021. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
37-40 éves korom körül.
2021. aug. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy a régi típusú kenyerek másfajta gabonából készültek, sokkal alacsonyabb gluténtartalommal. Direkt magas sikértartalmú gabonákat hoztak létre, amiben viszont rengeteg ez az allergén anyag. Tehát ez egy civilizációs betegség, tipikusan 20. századi.
2021. aug. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 12 voltam
2021. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem nagyon hasonló tüneteim vannak/voltak, mint neked. Voltam glutén és laktóz teszten, mind a kettő negatív lett. Viszont váltottam laktózmentes táplálkozásra, és jobb lett. A laktózérzékenységet ugyanis úgy kell elképzelni, hogy a laktózból mindenkinek van egy olyan mennyiség, amit már nem tolerál jól a szervezete, ezért is készítenek hashajtószirupot laktózból. Attól, hogy a teszten még valaki a normál tartományon belül van, nem jelenti azt, hogyha nagyon sok tejterméket eszik, nem lesz lazább a széklete. Másrészt én probiotikumot is elkezdtem szedni, mert évente sajnos elő szokott jönni arcüreggyulladás, és arra mindig antibiotikumot kapok. Szóval, ha károsodott a bélflórád, plusz sok tejterméket fogyasztasz, simán lehetnek ilyen tüneteid, még akkor is, ha nem vagy a klasszikus értelemben laktózérzékeny. Gluténérzékenységnél lehet szintén tünet a puffadás, de ezt gyakran kísérik bőrtünetek (libabőrszerű rücskök a karon, pl.), ill. fogyás. Mondjuk nekem nincs, csak egy barátnőmnek, neki voltak bőrtünetei, hajhullás, gyomorfájás.
2021. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájás, puffadás, görcsök, hasmenés de olyan fájdalmakkal, hogy sírtam a wc-n

Vérszegénység, fáradákonyság, ingerlékenység, izom- ízületi fájdalmak

Majd a végén 20+ fogyás de pillanatok alatt.


Nem tudom, mióta vagyok érzékeny, mert már 23-24 éves koromban kezdődtek a hasi panaszok, de dgn-t csak 31 évesen kaptam.

2021. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!