Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Dermatitis herpetiformis...

Dermatitis herpetiformis duhringal diagnosztizált olvasó, leírnád tapasztalatodat?

Figyelt kérdés

kb 6-7éve vannak rajtam visszatérően kiütések a könyökömön, térdemen, fenekemen, melyek eléggé viszketnek..bőrgyógyász akinél voltam, ránézésre állapította meg hogy duhring kiütéseim vannak, és elküldött glutén vérvételre.. a vérvételen:



szöveti transzglutamináz-negatív szövet transzglutamináz-IgG negatív

szövet transzglutamináz-IgA negatív

Referencia tart: 0-10közt, nekem <10.0 mindegyik..


Más vizsgálatot vérböl nem végeztek, egy nagylabor volt előtte, ott helyel közzel minden rendbe.. pár értékem picit emelkedett volt..


A bőrgyógyász synlabos vizsgalatra irányított, ahol gliadint is akart nezetni a vérböl... viszont egy ismerős belgyógyász gasztroenterológus főorvos. Elmentem hozzá, és korházban levettek a vért, onnan kaptam meg az eredményeket..annyi, hogy a doktor kihúzta a gliadin vizsgálatot, hogy miért, nem tudom. szóval nem synalbnál végezték.. és ezek az értékek szerint nem vagyok gluténérzékeny... bár csodálkozom mert apám, és testvérem is az... ételallergia vizsgálat volt 2 éve, ott a tojásfehérje és a rozs enyhén emelkedett volt a zeller, karalábé, és mogyoró mellett.. búza viszont negatív... de neten nézve nekem szerintem duhring kiütéseim vannak.... gasztros dokihoz megyek majd, megpróbalom megkérni hogy tükrözzön meg, de most komolyan hogy tovább? Milyen vizsgálatra menjek? Hatodik ez a bőrgyógyász akinél voltam egy se csinált még szövettani vizsgálatot, pedig az kimutatná a pontos diagnózist.. kezdjek gluténmentes diétába? Vagy nem cöliákiás gluténérzékenységnél is lehet duhring kiütés? Semmi egyébb panaszom nincsen... nem úgy mint apámnak, tesómnak, akiknek fáj a hasuk, puffadnak.. stb....


köszi ha leírod tapasztalatodat



2021. aug. 23. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a hatodik bőrgyógyász is ezt mondja, akkor elkezdeném a glutén mentes diétát, aztán ha rendbe jön, mindenki örül.
2021. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6bol ez az első aki ezt mondja... a többi mondott minden mást... volt aki krémet írt, semmi mást nem mondott...
2021. aug. 23. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Glutén vizsgálat előtt ettél glutént, vagy mikor az orvos mondta, akkor el is hagytad? Márcsak, mert a glutén intoleranciát nem tudják kimutatni, ha nem ettél.
2021. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, direkt figyeltem hogy bőségessen fogyasszak ugyanúgy gluténtartalmú ételeket vérvétel előtt.... bár vicces hogy a bőrgyógyász azt mondta hogy azonnal kezdjem el a gluténmentes diétát.. pedig utána 1 hét mulva mentem csak vérvételre....
2021. aug. 23. 21:31
 5/5 A kérdező kommentje:
De a lényeg az hogy közvetlen vérvétel előtti este is ugyanúgy glutén tartalmú ételeket ettem...
2021. aug. 23. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!