Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutén allergiát lehet mérni...

Glutén allergiát lehet mérni vérvizsgálattal is? Házi orvos is eltud küldeni ilyen vérvételre?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel nem elég. Biopszia kell, azt pedig leginkább hozzáértő gasztroenterológus végzi.
2021. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyanúját meg lehet nézni, de a végleges vizsgálat valóban biopszia. Sajnos a vérben nem mindig jelenik meg.


Viszont, ha kiderül, akkor "legalább" tudsz jelentkezni adókedvezményre (ahhoz is a biopszia kell). Az is valami...

2021. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magán laborban sem lehet megbízható vérvizsgálattal kiszűrni? Biopszia az gyomortukrozessel lehetséges csak?
2021. szept. 20. 09:17
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Nem. Ugyanaz.

2. Igen. Valamivel látniuk kell.

2021. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam magánlaborban vérvizsgálaton, ahol nagyon úgy nézett ki pozitív… ez miatt elmentem gasztroenterologushoz és mivel véglegesen úgy lehet felállítani a diagnózist , hogy tükrözés is kell , ahogy az előttem szólok írták, így hát elmentem. Vettek biopsziát és most várom az eredményt :).


Nekem a vérben a transzglutamináz valami 2400 értéket mutatott, (50 felett pozitív) a gliadin meg több százat… :D

2021. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen néven kell kérni a vérvizsgálatot a magán laborban?
2021. szept. 20. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt csináltattam. Cöliákia komplex vizsgálatot. Utána mindenképp menj el tükrözésre , ha a gyanú fennáll , lehet altatásban is én is úgy voltam, csak persze magánban lehet :/.

2021. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!