Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutén érzékenységnek vannak...

Glutén érzékenységnek vannak fokozatai?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm. Ő azt mondja, hogy ha csak egy kifli véget is megeszik, akkor hány, megy a hasa és görcsöl a hasa órákig.


Én azt vettem észre, hogy ha gluténes dolgot eszek, akkor fáj a hasam és enyhe hasmenésem van. De nekem ez csak akkor van ha 1-2 zsömlét vagy egy tál tésztát megeszek.

Lehet, hogy nem bírom a glutént, de csak kicsit vagyok érzékeny rá?


2021. szept. 22. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A cöliákiának (lisztérzékenység) nincs. Az vagy van, vagy nincs.


A nem-cöliákiás glutén érzékenységnek vannak fokozatai.

2021. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az egyes jól informált én se vagyok kimondott lisztérzékeny. Pár falat nem árt. De két szelet kenyér igen. Nekem test szerte gyulladást okoz. A glutén nem.annyira jó a szervezetnek.
2021. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én évtizedek óta tudom, hogy kizárólag reggel bírok el egy hajszálvékony szelet NEM teljes kiőrlésű kenyeret. De nem vagyok elég fegyelmezett, ezért jobb, ha erről is lemondok, és nem eszem semmilyen gluténes gabonát, sőt zabot sem, mert attól is iszonyúan rosszul vagyok. Ha ezt betartom, semmi bajom. Elvileg nem vagyok cöliákiás, de durván tudom produkálni az összes tünetet, ha túllépem a fent leírt határt.
2021. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!