Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet-e, hogy negatív a...

Lehet-e, hogy negatív a laktóz vizsgálatom, de mégis reagálok a tejre?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 éve meggyőződésem, hogy laktóz intoleráns vagyok, mert felfújódok bármilyen tejterméktől, de most voltam hivatalosan is gasztroenterológusnál és negatív lett a teszt.


Tapasztalt már valaki ilyet?



2021. szept. 27. 02:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kilégzéses vizsgálaton voltam, ahol megitattak velem egy lötyit és utána 30 percenként kellett fújni egyet egy műszerbe.
2021. szept. 27. 02:32
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérjére is néztek vagy csak tejcukorra?
2021. szept. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire általánosak ezek a vizsgálatok. Én most hallottam, hogy vannak olyan komponensei egyes tejeknek (fehérjék?), amik bizonyos kontinenseken nincsenek benne a tejben.


Pl. van egy ismerősöm, aki nem tud az USA-ban tejet inni, de Ázsiában igen és erről van papírja.


Amúgy én is megnézném, hogy amit kaptál papírt (vagy ha nem kaptál, akkor EESZT-ben nézd meg), mi van ráírva, laktóz vagy tejfehérje.


Elvileg (azt meg egy másik ismerőstől hallottam), nem mindenkinek jön ki a laktózintolerancia teszten. Neki pl. csak legyengült immunrendszer mellett vannak tünetei és ha nem akkor megy tesztelni, akkor nem jön ki. De ha te puffadsz mindig, akkor valószínűleg nálad nem ez a helyzet.

2021. szept. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam, ilyet csináltak nekem. Mind a laktulóz és a laktóz megvolt 3 nap eltéréssel és mind a kettő negatív lett.


Őszintén nem emlékszem, hogy volt-e olyan, amikor nem puffadtam, mivel annyira egyértelműnek vettem és nem érdekelt (magyarán továbbra is ettem a tejtermékeket), hogy nem is figyeltem oda. Most akarom rendbe szedni az emésztésemet. Szóval van realitása, hogy akkor puffadok, ha éppen le vagyok gyengülve (bár most le vagyok, szóval akkor pozitívnak kellett volna lennie...)


Amúgy Hashimotos vagyok, nekünk amúgy is azt mondják, hogy a tejtermékek nem a legjobbak. Többek között ezért is szeretném kideríteni a dolgokat, hogy most mi is a bajom, hogy hogyan javíthatnék a pajzsmirigyemen.

2021. szept. 27. 16:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Kazein?
2021. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Olyan nem volt. Az milyen? Vér vizsgálat?
2021. szept. 27. 17:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem laktozintoleranciat neztek verbol, negativ. De ha tejet iszok, akkor magzatpozban gorcsolok minimum 20 percig, utana meg fsok, mint a gep masfel oraig. 🤷🏻‍♀️
2021. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2021. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es, az jól hangzik, akkor sok értelme volt a tesztnek... /szarkazmus

Tudtál vele valamit kezdeni, vagy csak tudod, hogy így van doktor nélkül azt kész?



Akkor legalább annak örülök, hogy nem vagyok egyedül, hogy az ilyen tesztek nem működnek nekem... De akkor már megkérdezem a biopsziát is kb

2021. szept. 27. 22:21
 10/15 A kérdező kommentje:
megkérdőjelezem*
2021. szept. 27. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!