Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Néha véres, ha kifújom az...

Néha véres, ha kifújom az orrom, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja 2 hétig tartott egy erős náthán, akkor egyszer reggel nagyon erősen megfújtam az orrom, és eléggé véres volt a zsepi. Utána pár napig csak szivárgott, minimális volt már. Azóta eltűnt, azonban ma reggel nagyon enyhén kifújtam a port az orromból, a jobb oldali orrlyukamnál azt vettem észre, hogy 1-2 nagyon halvány, rózsaszín csepp jelent meg a zsepimen. Megnéztem fültisztítópálcával, és tényleg kicsit szivárgott megint a vér. Nektek is szokott néha vér megjelenni? Ez mitől lehet? Egyébként sosem vérzett még az orrom komolyabban.

2021. okt. 15. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az orr tele van hajszálerekkel amik könnyen megpattannak. Ha pedig még száraz is az orrod belül vagy gyulladt egy betegség miatt még könnyebben vérezhet.

Ha erősödik szedj rutascorbint az ér erősítő.

2021. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Most már egyébként nem vagyok náthás, reggelente szoktam egyszer orrot fújni, ezért is meglepő, hogy abszolút nem fújtam ma erősen meg az orrom, nem is folyik, és mégis tapasztaltam egy minimámlis vérzést. Ez lehet még egy 1 hónappal ezelőtti érelpattanás utóhatása? Hogy azóta is sokkal sérülékenyebb és már ennyitől szivároghat?
2021. okt. 15. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen a betegség hatása.Elég ha csak szárazabb a levegő a lakásban,az orr nyálkahártya kiszárad és könnyebben vérzik. Akár egy gyengébb fújástól is. Nem jelent betegséget vagy ilyesmi ha erre gondolsz :)

Ha zavar szedj Rutascorbint ahogy írtam az erősíti az ereket.

2021. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt még lehagytam,hogy nem az egy hónappal korábbi ér vérzik mert szerencsére ezek hamar gyógyulnak. Mindig újabb sérülhet de ez gyakori. Lehet kapni kenőcsöt is ami orrba kenhető kiszáradás ellen.
2021. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor véletlen egybeesés hogy pont megint a jobboldali. Az tuti hogy száraz a levegő, de kint is, gyorsan bejött ez a hideg.
2021. okt. 15. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig a jobb oldali vérzik ha kiszárad :)
2021. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez a sós orr csepp megteszi? Pl most is megnéztem pálcikával, nem fújtam ki előtteés ugyanúgy volt rajta egy vércsepp. Elvileg a rossmannban lehet kapni, nem tudom az jó-e. :)
2021. okt. 15. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
használd ezt az orrkenőcsöt:Unguentum nasala Fo No VII Naturland
2021. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!