Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit jelent ha a Totál IgE ref...

Mit jelent ha a Totál IgE ref tartományon belül van?

Figyelt kérdés

Tudom a google a barátom. De:

Kiüteseim miatt glutenmentessen diétázom 3.5hete... transglutamináz gliadin, bélbiopszia.... mind mind negatív volt.. ennek ellenére a diéta hatására a karomon, térdemen szinte telljessen elmúltak a kiütések..karombol vettek szövettani mintát, ennek eredményét még várom, de valószínű tuti glutén okozta duhring kiütéseim vannak..... viszont a törzsömön is vannak csalánkiütés jellegű foltok kb 2nap alatt jön elő, és kb 2-3nap alatt el is múlnak, viszketnek, picit irritálnak, de nem olyanok mint a karomon....... hozzáteszem a diéta hatására talán azok is kissebb mértékben, kissebb foltokban jelentkeznek, de mégis azért jönnek elő... régen mint egy 50ftos, most mint a kisújjon a köröm..


De ami miatt ide írok az az, hogy voltam ételallergia vizsgalaton is, ott a tojásfehérje, mogyoró, mandula, ezeknél 1-6skálán 1es voltak. a maszek bőrgyógyász, kettőnél is voltam, azt mondták hogy ezek nem okozhatják a csalánkiütéseket, hanem inkább a glutén azokat is, mert hiába vagyok allergiás pl a mogyoróra, csináltatott egy totál IgE vizsgálatot is ahol az eredmény mindkét orvos szerint tökéletes... 0-80 a referencia érték, és nekem 26 volt.. azért vagyok elkenődve, mert attol tartok, hogy nem eleg a gluten diéta, nehogy még jöjjön hozzá valami más is.. pl tej...

De ha ezen az ételallergia vizsgalaton ott a tej, és ott a kazein is, és azokra a vizsgálat szerint nem vagyok allergiás, akkor talán az nem okozza ezeket a csalánkiütéseket igaz??

Az miatt aggódom hogy a karomon tényleg 1-1 előjön még azért, de el is múlik hamar, törzsömön viszont azért hetente 4-5 kis folt előjön...kevesebb és kissebb mint diéta előtt talán, de azért itt vannak még velem....


Köszönöm ha megírod véleményed...


(Ha hiszed, ha nem, én már 8 maszek bőrgyógyásznál jártam 5év kiütéses időszakom alatt) és rengeteg pénzt elköltve eddig nem sok eredmény született... most az utóbbi kettő végre rájött a duhringra...

De úgy láom, ezt saját magamnak kell majd kitapasztalnom...



2021. nov. 5. 16:34
1 2
 1/14 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Én megcsinàktattam a 220 as ételintolerancia tesztet. 25 étel lett pozitív. Plusz nem b8rom a cukrot se. És hisztamin intoleranciàm is van. Mire minden szempontot figyelembe veszek alig marad valami amit ehetek. Van nem cölikáliás glutén érzékenység is.
2021. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Az étel intolerancia vizsgálat nem elfogadott vizsgálat az igazi allergológisok körében. Viszont idő, mire kiürül a glutén a szervezetedből és megszűnik a gyulladás. Ehhez türelem kell. Ha a szövettan igazolja a Duhringot, akkor esetleg keress még fel endokrinológust, mert a glutén érzékenységhez társulhat inzulinrezisztencia vagy hormonális problémák is.
2021. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Hogy nem elfogadott egyesek szerint sz egy dolog. Nekem beigazolódott. Bezzeg laktózintolerancia az elfogadott még támogatás is van rá. Nem kicsit ellentmondásos a dolog.
2021. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Hozzászóló. Túl vagyok sokféle vizsgálaton... többek közt nagylabol, cukorterhelés, gyomor, bélbiopszia.. helicobactert, ételallergia, transglutamináz iga-igg, gliadin iga-igg, Totál IgE.. stb stb stb...


Köszömöm hogy írtatok...

Igen, igazad van abban is ahogy mindkét bőrgyógyász is mondta, hogy a gluténnak nagyon sok idő kell hogy kiürüljön...

Reméljük ez lesz... :)

2021. nov. 5. 19:55
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
A laktóz intolerancia a laktáz enzim hiányát vagy kóros működését jelenti. Az általad vagyonokért végzett ételintolerancia vizsgálat IgG típusú ellenanyagokat mutat ki a szervezetedben. Az IgG ellenanyag akkor képződik a szervezetben, ha találkozik egy adott étellel és azt TOLERÁLJA. Pont a toleranciát mutatja ki. A baj az, hogy ezek majdnem minden allergológiai ülésen és konferencián elhangzanak, de a betegek felé nem jut el nagyobb csatornákon az információ.
2021. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Abban szerencsém volt hogy az ételallergia vizsgálatot tb alapon végezték... persze valami kissebbet, kb 25-30allergén étel volt feltüntetve...
2021. nov. 5. 20:08
 7/14 A kérdező kommentje:

De amiért többek közt a kérdést kiírtam...


Egy Totál IgE vizsgálat mit mutat? Mire jó az a vizsgálat?

Synlabnál csináltattam kb 1.5hónapja..

2021. nov. 5. 20:11
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Az étel allergia vizsgálat egy korrekt vizsgálat, a protokoll része. Az, ahogy te is írtad IgE típusú ellenanyagot mutat ki. Az intolerancia vizsgálat, ami 60-80 ezer forint és nincs rajta TB támogatás kamu vizsgálat, pénzlehúzás. Én kizárnám a kamarából azokat az orvosokat, akik elküldik erre a vizsgálatra a betegeiket.
2021. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Abban az esetben ha ételallergia vizsgálaton van pár dolog amire épp hogy allergiás vagyok, viszont mindkét bőrgyógyász szerint az nem okozhat bőrproblémát, mert lett csinálva totál ige, ami negatív lett.... ez fedheti a valóságot??
2021. nov. 5. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Az IgE ellenanyag az úgy nevezett 1-es típusú vagy azonnali allergiát mutatja ki, ami járhat csalánkiütéssel, hasi fájdalommal, hasmenéssel, akár véres széklettel, vagy legsúlyosabb esetben anafilaxiás sokkal. Az emelkedett totál IgE mutathat allergiát, de egyébként más bőrbetegségre is utalhat, ebbe most ne menjünk bele. A totál IgE-t ha szétbontjuk allergénekre az a specifikus IgE teszt. Ha a specifikus IgE értéke 0 vagy 1 az nem jelez allergiát. Ha 2, akkor a panaszoktól függ, hogy pozitívnak vesszük-e. 3-tól pozitívnak tekinthető a teszt, de itt is döntő a beteg panasza. Ugyanis önmagában egyik allergia teszt sem diagnosztikus értékű, szűrésre sem használható. Mindig a beteg panaszával együtt értékeljük és inkább megerősítésre használjuk. Remélem így érthető volt.
2021. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!