Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Öblítő okozhat erős bőrirritác...

Öblítő okozhat erős bőrirritációt?

Figyelt kérdés

Arra gyanakszom, hogy a több éve meg-meg jelenő bőrirritációim az öblítő miatt jönnek elő.

2018. év elején jelentek meg rajtam kiütések először, ekkor költöztem vissza a családomhoz. Néhány háziorvosos alkalom után úgy nézett ki, hogy tudott olyan készítményt adni, amitől elmúlnak a kiütéseim, de ettől még bőrgyógyászatra mentem, hogy megtudjak valami pontosabbat. Allergiavizsgálatot végeztek rajtam, de az csak élelmiszerekre, meg pollenekre és hasonlókra volt, ez semmilyen allergiát nem mutatott ki. Fémre és vegyi-anyagokra nem vizsgáltak.

Mivel gyakran hetekig, sőt hónapokig eltűnnek, ez kicsit lassítja az egész folyamatot. Rendszerint kezelésre tűnik el, minimum 2 hétre, de néha 2-3 hónapra is.

Closanasol kenőcsre és Lodestrin tablettára kaptam vényt, ezek használnak.

Az orvosom nem tudta megállapítani, hogy mi okozza, más vizsgálatot nem tudott ajánlani, tervezem, hogy elmegyek egy akár fizetős vizsgálatra is.


Az alkaromon és a hasamon jelentek meg a kiütések és mivel sokat vonatozok, arra gyanakodtam, hogy a könyöklőre kerülő fémpor és az övcsat lehetnek azok, amik okozzák (fém allergiának hittem/hiszem). Emiatt kerülöm a fém öv használatát.


Ez és egy nyáron bekövetkezett elköltözés után már csak ritkán jött elő kis mértékben, viszont a múlt héten új öblítőt kezdtem el használni, aminek gyengének véltem az illatát, így kicsit többet használtam. Amúgy is kezdtek előjönni, de talán ennek hatására valamivel több lett. Persze az is benne van, hogy nem kezdtem el időben kenegetni, márpedig olyankor el tud harapózni... Kicsit az étrendemen is változtattam (hosszú ideje főleg szárnyas húst ettem, mostanában kicsit több disznó is becsúszott).


Előzőleg és most is Coccolino öblítőt használok, de más illatút.

Lehetséges, hogy ez okozza az irritációt? (Rengeteg más tényező lehet, amit nem írtam le, vagy nem is gondoltam rá...)

Ismertek olyan öblítőt, ami kevesebb olyan anyagot tartalmaz, vagy mentes azoktól, amik irritációt okozhatnak?

Érdemes pl egy cseppet pár percig a bőrömön tartani, hogy megnézzem okoz-e irritációt, vagy ez nem ennyire egyszerű mutatvány?



2022. jan. 11. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább hagyd el az öblítőt és használj hipoalletgén mosógélt vagy mosódiót, ha 6 hétig nincsenek tünetek, akkor nagy eséllyel a mosó/öblítőszerek a gond
2022. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet ettől.
2022. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!