Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételintolerancia tesztek...

Ételintolerancia tesztek vérből mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Novemberben voltam ilyen 108-as teszten, több étel is kijött, ami erős pozitivitást (érzékenységet) mutatott. Kollégám is elment kíváncsiságból, neki is hasonló eredmények születtek. A héten elment egy dietetikus/gasztroenterológus orvoshoz magánba, és azt mondta neki, hogy nap mint nap találkozik ilyennel, ne foglalkozzon vele, ez hülyeség, vérből nem is lehet ilyet megállapítani, csak pénzlehúzás az egész, nincs értelme tartani ilyen olyan diétákat, amikkel mellőzzük azokat az alapanyagokat, ételeket, amikre kijött az erős, vagy akár közepes érzékenység. Pláne, ha nem észlelte magán az ember, hogy ezen ételek után vannak tünetek.


Én is terveztem, hogy elmegyek egy dokihoz szakvéleményt kérni az eredmények alapján, de így pénzkidobásnak gondolnám az X 10 ezer forintot, hogy nekem is elmondja (akár egy másik doki, nem az, akihez a kolléga ment), hogy hülyeség és ne foglalkozzak vele.


Anno a teszteredmény érkezése után face csoportban az admin (és elvileg szakértő) azt mondta, hogy a közepes pozitivitás feletti termékeket, ételeket legalább fél évre el kell hagyni, valamint figyelni kell a keresztreagensekre is, mert kiválthatnak azok is tüneteket, hiába alacsony az érték, stb...


Most akkor kinek higgyen az ember? A magándokinak így is úgyis kifizeted az x összeget, ha már nála vagy, függetlenül attól, hogy mit mond ezzel kapcsolatban, támogatja a diétát, az érintett alapanyagok elhagyását, vagy sem... a másik "szakértő" pedig egyértelműen ajánlja ezek elhagyását... mi az igazság?



2022. jan. 20. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azért ezzel nem játszanék.... bármikor kialakulhat komolyabb allergiás reakció ha eddig nem volt akkor is... jobb ezekkel az ételékkel vigyázni
2022. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
46%
A dietetikus azt tanulja, amit tanítanak neki. Márpedig az orvosi egyetemeket a gyógyszeripar tartja életben, az szponzorálja. Cserébe ő dönti el, hogy mi szerepel a tananyagban. Ennek köszönhető többek között, hogy olyan méltatlanul kevés szó esik a bélflóráról, holott jószerivel MINDEN életfolyamatra kihatással bír. Legfőképpen természetesen az emésztésre.
2022. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az volt (glutén), célzottan, és a korábbi panaszok + az eredmény alapján kezdtem diétázni.

Biopsziát elvileg kellett volna - most már hálistennek egyre elfogadottabb hogy az erős tünet+véreredmény is elég - nem csináltattam, mert annyira magas értékeim jöttek ki.


Rögtön elkezdtem gm étkezni, és most már csak akkor vannak hasi panaszaim (puffadás, hányinger, görcsök és 4-5-6 hasmenés), ha véletlen hibázok.

2022. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!