Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bárkinek bármi ötlete, hogy...

Bárkinek bármi ötlete, hogy hogyan lehetne megszüntetni ezt a kellemetlen tünetet? Valaki tapasztalt már ilyet esetleg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves srác vagyok. Allergiás vagyok több dologra, szedek gyógyszert, van orrspray-em is, illetve keresztallergia is felütötte a fejét bizonyos élelmiszereknél, ezeket elhagytam. Az elmúlt egy hónapban a legjobb orvosok, allergológusok, sőt még fül-orr gégész is vizsgált. Azonban van egy olyan problémás tünetem amire senki nem tudott megoldást nyújtani. A torkomban nap mint nap egy gombócot érzek, olyan mintha nem tudnám lenyelni, nyelnem és lélegeznem is nehéz. Már volt hogy aludni is lehezen tudtam csak tőle. Felmerült hogy talán ez már nem is allergiás reakció, hanem valami más. Ezen kívül azonban többre nem jutottunk sajnos, máig maradt ugyanaz a felállás.

2022. ápr. 16. 04:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A sok hülye orvos sem tudja megmondani a bajodat, én meg már most tudom, hogy 1.)ne vegyél levegöt,

2.) ne nyeljél le semmit,

kb. 5 perc múlva minden bajod örökre meg fog szünni.

2022. ápr. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lelki oka is lehet.


[link]

2022. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cubina ***** válasza:

Ugyanez volt a bajom, ha ettem, akkor jobb volt, mert úgy éreztem, hogy az étel "lenyomja" a gombócot, de máskor szó szerint fuldokoltam tőle, borzalmas volt. És idővel egyre rosszabb volt. A vizsgálatok nem mutattak semmit, de az egyik mandulám kicsit nagyobb volt a másiknál. A doki azt mondta hogy ettől nem fuldokolhatok, de mivel hetente tüszős mandulagyulladásom volt, kivetettem. 3 hétig nem tudtam beszélni, enni se nagyon, kegyetlenül fájt a helye. A kivétele is borzalmas érzés volt. Éreztem végig mindent, hiába adtak 100 érzéstelenítőt. Már 24 éves voltam, és minél később veszik ki, annál rosszabb.


A lényeg az volt, hogy utána soha többé nem éreztem azt a kegyetlen fullasztó gombócot. Évekig reszkettem hogy visszatér, de szerencsére nem történt meg.

Már több mint 20 éve történt, mégis rosszul leszek, ha belegondolok abba a gombócos érzetbe, azóta is félek, nehogy visszajöjjön.


Elég depressziós voltam abban az időszakban, a mai napig nem tudom hogy a mandulám, vagy a depi okozta ezt a gombócot. 1-2 évig szenvedtem tőle.


Az az igazság hogy még az allergia is csinálhatja ezt, meg a pajzsmirigy is. Ha van mandulád, attól is lehet.

2022. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!