Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az normális, hogy komoly...

Gerrrgo kérdése:

Az normális, hogy komoly vitamínpótlásra van szükségem, hogy jól érezze magam, hogy energikus legyek? Magnézium :750mg B komplex: mega dózisúból napi 4-6 tabletta. Ha ezeket elhagyom dexoncentrált és fáradt leszek.

Figyelt kérdés

2022. máj. 11. 23:35
1 2
 1/14 Z003 ***** válasza:
100%
Határozottan nem normális. Ez már nem vitamin pótlás, hanem csak simán túladagolod, és valószínűleg kialakítottál egy mentális függőséget.
2022. máj. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van #1 válaszolónak. Valószínűleg egyszerű pszichoszomatikus tüneteid vannak, nem a csökkentett adag okozza a panaszaidat.
2022. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De az izmaim is fáradtak lesznek, edzéshez is fáradt vagyok, a b vitamint ha megvonom akkor pedig összeállnak az izmaim. Feszesek lesznek. A hát izmok tekintetében ez különösen szar.

Az egész bal oldalam b vitamin nélkül megfeszül. És semmennyi nyujtás nem elég.

Kötöttek lesznek.

És a hangulatom is rohadt feszült lesz. Az idegrendszerem is feszül.

Ha napi négyet szedek akkor meg minden kilazul.

5-6 évig szenvedtem ezzel, masszőr már csapágyas lett annyit jártam hozzá. Hébe hóba szedtem csak b komplex et.

Felemeltem napi 4-6 ra és sok évnyi szenvedés után helyrejött, semmi maszírozásra nincs szükségem.

Nyugodt vagyok és lazák az izmok.

2022. máj. 12. 11:43
 4/14 Z003 ***** válasza:

Két dolog lehet, az első amit leírtál az teljesen lehetséges hogy pszichológia függőség elvonási tüneteit. A másik meg hogy van valami ritka nem diagnosztizált betegséged, ami ilyen specifikus tünetekkel valószínűleg te nevezhetnél el.


De mind a két esetbe keresd fel a háziorvosod. B vitamint túl lehet adagolni ami hosszútávon nem fog túl jót tenni.

2022. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez inkább placebo hatás lehet a B-viaminnal. Magnéziumból meg ha oxidot szedsz, akkor men is sok, inkább kevés az adag, hisz az nem szívódik fel.
2022. máj. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Magnézium citratot (Pharmekal).

B komplex (Biotech usa)

Hogy lehet placebo az, ha masszőrre szorulok a hátfájdalmak miatt? 🤔

Barátomnak is ajánlottam, hogy szedjen b komplex et, (ő nem gluténérzékeny) és napi 1-2 őt szed, és jobban érzi magát, jobb hangulat,közérzet.

Csak nekem több kell.

Minimum a 4.

Az a helyzet, hogy jó lenne ha gluténérzékenyek is látnák ezt a kérdést😏

2022. máj. 13. 07:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Pont az a placebo, hogy jól megfogható, mérhető fizikai elváltozások jelennek meg pusztán a hited hatására. Ez nem rossz, sőt tök jó, hogy ilyen erősen tudsz hatni a testedre hit által, csak egészségesebb lenne, ha valami egészségesebb dologhoz kötnéd ezt vagy minimum vmi egészségesebb B-komplexet szednél, mert bár nem ismerem a terméked konkrét kémiai összetételét, de sok bioteches cuccét meg igen, és ők is az anyagi haszonra, nem annyira a jó összetételre mennek rá. Pl.ha látod azt a listában, hogy cianokobalamin, akkor pont erről beszélek. A Pharmekal 250 mg-os magnézium-citrátjának csak a 11%-a a tényleges magnéziumtartalom.
2022. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Z003 ***** válasza:

Az agyad nagyon sok mindent el képes hitetni veled. Vegyük csak példának a az amputációk után fellépő fantom fájdalmakat. Egyes amputáción túlesett emberek akár évekig érzik hogy fáj az amputált végtagjuk, hiába nincs már meg. Az agyuk elhitetik velük hogy még mindig érzik a kezüket vagy a lábukat.

Vagy másik példa a depresszió, ami egy mentális betegség, viszont valós testi zavarokat okoz. Az hogy az ember depressziós csökkenti a boldogságért felelős hormonok szintjét, álmatlanságot okoz, a sok egyéb tünet mellett. Ezeket a változásokat az agy idézi elő.

Harmadik példa a hipochondriában szenvedők, ezek az emberek ha mondjuk elolvassák egy betegség tünetegyüttesét, akkor azt fizikailag is átélik és gyakran nem csak elhiszik, hanem valamilyen szintű fizikai változást is előidéz.


A plecebó hatást nem szabad alábecsülni. Ha te hiszed hogy egy problémádra ez a megoldásod, akkor valamilyen szinten működni is fog. Ez annyira igaz hogy eredetileg létezett egy olyan definíció a gyógyszerekre hogy: olyan szerek amik a placebónál erősebb hatást váltottak ki. Mivel a tesztek során azt tapasztalták hogy a placebót kapott páciensek is a tüneteik jelentős enyhülését tapasztalták.

Te valószínűleg összekötötted a fájdalmad megszűnésest a vitaminjaiddal. Így ha nem veszed be a vitaminokat az agyad erre úgy reagál hogy fájdalmat idéz elő.


Valamint ha megnézed hogy a B vitaminok mihez kellenek a szervezetben:

immunerősítés, mentális egészség megőrzéséhez, megfelelő anyagcsere működéshez, a szív erősségének megtartására és a kötőszövetek, ha/köröm erősségéhez.


A B vitaminok hiánytüneteik: étvágytalanság, gyengeség, hányinger,súlyosabb hiány esetén izomgyengeség, reflexzavarok, a száj nyálkahártyáinak gyulladása repedezett ajkak, szájzugberepedés, súlyosabb esetben bőrgyulladás jelentkezhet, mentális problémák, hasmenés, idegrendszeri problémák, vészes vérszegénység, gyomor-bélrendszeri zavarok, ritkábban a nyelv gyulladása és hasmenés.

Ezek közt sincs izomfájdalom, maximum gyengeség.


A másik dolog amit szedsz az a magnézium. Aminek a hiánytünetei: magas vérnyomás, szapora szívverés, csontritkulás, migrén, cukorbetegség, hallucinációk, depresszió, zavartság, szorongás.

A magnézium hiány okozhat izomfájdalmat és görcsöket is.


De a napi ajánlott bevitel 5-6 mg /testtömeg kg, valamint ez a bevitt adag elég jól tárolódig a szervezetben. Túladagolása a vesét károsítja. Ilyenkor gyengeség, hányinger jelentkezhet, de extrém magas bevitel esetében, akár légzésbénulás, szívmegállás is bekövetkezhet.


Szóval kitudod számolni hogy a napi ajánlott adagod hányszorosát szeded be. Ha glutén érzékeny vagy és tartod a diétád, valamint nincs aktív bél gyulladásod, ez semmilyen formában nem befolyásolja a magnézium, vagy B vitamin felvételed.


Ajánlott felkeresni a háziorvosod és kérdezd meg tőle hogy okozhat e gondot ennyi vitamin szedése.

2022. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Magnézium citrat 750 mg ot írtam.

Vagyis 3 Tabletta (250mg/tabletta)

6mgx120kg=720mg=2,88 tabletta, vagyis ez rendben van mondhatjuk.

A b komplex pedig 4 Tabletta. Maximum 6 db, de inkább spórolok vele, és a 4 et szoktam szedni.

118-120 kg vagyok heti 5 súlyzósedzés, fizikai munka, mondható, hogy stressz is része az életemnek hol több hol kevesebb.

Szóval lehet hogy a nagy test, nem vagyok színtiszta izom, de 12 éve edzek hosszabb megszakítások nélkül, szóval lehet csak egyszerűen ennyi kell ekkora testnek.

Mit gondoltok?

2022. máj. 15. 12:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a felfogóképességedet is edzeni kéne, ha nem jött le, hogy tudom, hogy a 250 mg-os magnézium-citrátra gondolsz. Csak szóltam, hogy abban a cuccban a 250 mg NEM a tiszta magnézium, hanem a magnézium-citrát tömege! Tehát egy tablettában van saccperkábé 28 mg magnézium. Érted?
2022. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!