Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi válthatja ki ezt a fajta...

Mi válthatja ki ezt a fajta viszketést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos mindennapos keserűséget okoz a viszketés, ami körülbelül 3-4 éve jelentkezett atópiás dermatitisszel egyetemben. Emelett dehihdratált, hámló bőröm van.

Általában mozgás/dörzsölés váltja ki. Szorosabb gumis zoknit, övet, esetleg szükebb ruhadarabokat, bokacipőt csak kínok között tudok viselni, főleg télen. A háti táska is éppen úgy kiváltja a viszketést. Már úszásnál, biciklizésnél is jelentkezett, és gyakran utazás közben is, ha a jármű kicsit zötykölődősebb. Kezdetben azt gondoltam, valamilyen ruha anyaga, esetleg mosószer válthatja ki, de eddig a legnagyobb gyanú a rezgésre/dörzsölésre irányul. Mindez sokkal rosszabb, ha hideg van. Akkor konkrétan olyan intenzív a viszketés, hogy le tudnám nyúzni magamról a bőrt. Sokszor lesz sírásgörcsöm és hányingerem tőle. A viszketés abbamarad, ha nem mozgok és leülök.


Kezdetben csalánkiütésre/hidegallergiára gyanakodtam, de bőrpír, hólyagok nem jelentkeznek a bőrfelületen, csak maga a viszkető érzés.


Az ekcémával bőrgyógyászhoz járok. Felvetettem neki a kérdést több alkalommal. Először azt mondta, hogy elküld allergia tesztre, de végül csak nem tette. Egy antihisztamint írt fel, elvileg amíg azt szedem, nem is mehetek tesztre. A gyógyszer jelentősen csökkenti a viszketést, bár nem teljes mértékben. Viszont félek, hogy egy életem végéig tartó mindennapos fogyasztás milyen hatással lennei.


Valaki esetleg tapasztalt hasonlót? Tudja, mi lehet ennek az oka? Esetleg van módszer a megszüntetésére?



2022. máj. 18. 09:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!