Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Élesztō és laktózintolerancia...

Élesztō és laktózintolerancia kinek van még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap jött meg az intolerancia vérvétel eredménye és jelenleg azt sem tudom mit gondoljak vagy mit ehetnék.


Gyenge pozitív:

Tojás

Káposzta

Paprika

Paradicsom

Burgonya

Kukorica


Erōs pozitív:


Élesztō

Tehéntej - CC laktózintolerancia


Az lenne a kérdésem hogy ti kihagynátok a gyengén pozitív termékeket is vagy csak ami erōs?


Már a laktózzal képben vagyok, de az élesztōvel csak most baratkozom.. miben van egyaltalan?

Olvastam a sör összetevōket is és az egyikben írja a sörélesztōt, de már a másikban nem.. akkor abban nincs? Vagy mit kell figyelni ezeknél a termékeknél?

Miben nincs egyaltalan ?

Köszönöm !!!


2022. máj. 26. 07:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az élesztőről nem tudok semmit. A laktózra viszont érzékeny vagyok. Laktázenzim tablettával v. cseppekk segítségével meg tudom előzni a kellemetlenségeket (puffadás, hasmenés). Viszont ha orvosilag igazolt a laktózérzékenység, akkor az személyi jövedelemadó kedvezményre jogosít.
2022. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!