Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pár napja égő kipirosodott...

Pár napja égő kipirosodott viszkető apró kiütések jöttek ki a kezemen?

Figyelt kérdés

ezelőtt még soha nem volt hasonló problémám sem,németországban vagyok,dolgozom,almásban.

Hosszú pulóverben vagyok mindíg,csak azon a részen jött ki ahová nem ér le a pulóver,ezér én valami allergiára gyanakszom,van hogy permetezik az almást,nem tudna esetleg valaki segíteni

[link]

[link]



2022. júl. 8. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet allergia... Akár permetszerre, akár az alma levelére.


Engem pl. a füge levele olyan mértékben allergizál, hogy mint egy dzsungelharcos úgy nézek ki, ha a füge alatt gyomlálok... Óhatatlanul megkarcol a levél széle, és irtózatosan bepirosodik a bőröm.

2022. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valami házi megoldás rá?
2022. júl. 8. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs betegbiztosításod ott?

FEnistil gélt talán adnak a patikában, de az csak tüneti kezelés.

2022. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De van,de nem szeretnék orvsohoshoz menni,csak ha nagyon szükséges
2022. júl. 8. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyes országokban kiadják a patikák a cortison krémet recept nélkül. Az egy pár nap alatt, napi 1x, vékonyan kenve helyrehozná. Esetleg érdeklődd meg. Antihisztamin, pl. Cetirizin csökkenti a viszketést. Ha még fogsz dolgozni az almásban érdemes eltakarni ezt a területet, hogy ne érjen hozzá semmi munka közben.
2022. júl. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!